×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracodawcy i związkowcy jednym głosem ws. szczepień. Nie wszystkim to się podoba

Członkowie Rady Dialogu Społecznego – związkowcy i pracodawcy - zwrócili się do rządu o wprowadzenie obowiązkowych i powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. Ich apel wywołał sporo kontrowersji. - Organizacje zrzeszające przedsiębiorców powinny się zająć kwestiami dotykającymi przedsiębiorców, jak choćby Polski Ład. Związkowcy powinni bronić interesów pracowniczych. Kwestię szczepień należy zostawić medykom - mówią pytani o ocenę apelu przedsiębiorcy i związkowcy.

Pracodawcy i związkowcy jednym głosem ws. szczepień. Nie wszystkim to się podoba
Postulat obowiązkowych szczepień budzi wielkie emocje i kontrowersje (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • Apel organizacji związkowych i pracodawców wywołał wielkie kontrowersje i emocje. O jego ocenę poprosiliśmy zarówno przedsiębiorców, jak i związkowców.
 • Organizacje takie, jak związki zawodowe nie powinny zapominać, po co są i komu służą. A są po to, aby bronić interesów pracowniczych.
 • Od organizacji zrzeszających przedsiębiorców wymagać należy raczej, aby na przykład zajęły się kwestiami faktycznie dotykającymi przedsiębiorców, jak choćby Polski Ład, a sprawę szczepień pozostawili medykom.
 • O apelu członków Rady Dialogu Społecznego mówią: przedsiębiorca Roman Kluska, socjolog prof. Jacek Wódz, Łukasz Horbacz, prezes Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla, Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. 

"Jako partnerzy społeczni, reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego, apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19. Statystyki są bezwzględne. Wśród hospitalizowanych i umierających 90 proc. to osoby niezaszczepione. Nie ma jeszcze dzisiaj skutecznych leków. W tej sytuacji najskuteczniejsze jest zapobieganie. COVID-19 może zostać z nami jeszcze na długo, dlatego nie możemy sobie pozwolić na to, by zwiększać zagrożenie i przedłużać stan epidemii. Szczepienia to obecnie najskuteczniejsza forma walki z pandemią COVID-19. Jednocześnie apelujemy do rządzących o wprowadzenie obowiązkowych, powszechnych, z wyjątkiem osób posiadających przeciwwskazania medyczne, szczepień przeciwko COVID-19 oraz wprowadzenie preferencji dla osób zaszczepionych" - apelują do rządu organizacje pracodawców oraz związki zawodowe, członkowie Rady Dialogu Społecznego.

Oceny apelu - zarówno po stronie przedsiębiorców, jak i samych związkowców, są różne. Pojawiają się zarzuty zarówno wobec rządu, jak i sygnatariuszy pisma. 

Apel ws. obowiązkowych szczepień to próba podlizania się rządowi

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (16)

Do artykułu: Pracodawcy i związkowcy jednym głosem ws. szczepień. Nie wszystkim to się podoba

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Kotek 2022-01-27 15:50:23

  Weźcie sobie po 100 dawek kto wam broni tego gówna które przed niczym nie chroni

 • Jerzy 2022-01-26 20:54:37

  Co raz szersza zgraja wpycha się do klubu władających obywatelami pańszczyźnianymi. To co raz bardziej przypomina mi obraz Francisca Goi - Osły i ludzie i zainspirowaną tym obrazem piosenkę J Kaczmarskiego. Powiem tyle: osły, czas jest bliski.

 • czarnowidz 2022-01-26 17:48:54

  To przykre, ale kraj jest zżerany przez partyjno-związkowego raka.Czarno to widzę.

 • SK 2022-01-26 17:45:58

  W jakim kraju my żyjemy?Żaden zwąchol nie ma prawa decydować o zdrowiu innych ludzi, a tym bardziej zmuszać ich do przymusowego szprycowania eksperymentalnymi preparatami, które nawet nie są szczepionkami.Jak chcą, niech sami się szprycują według własnego uznania, ale od ludzi wara!

 • Zbigniew 2022-01-26 10:35:45

  Kiedy większość zrozumie, że sprzedaż tych paramedycznych produktów szumnie nazywanych szczepionkami to jeden wielki biznes? Sprzedaż czegoś, co nie do końca wiadomo czym jest i bez żadnej odpowiedzialności wobec osób, które to dobrowolnie przyjęły? Czy to jest normalne?

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA