×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracodawca ma obowiązek dostarczyć PIT-11. Co, jeśli tego nie zrobi?

  • jk
  • 6 lut 2023 11:23

Do końca lutego pracodawcy mają obowiązek przesłać pracownikom rozliczenia PIT-11. W czasie, kiedy duża część pracowników nie pojawia się w biurach, oznacza to wysyłkę listów poleconych. Przepisy dają też możliwość przekazania deklaracji w formie elektronicznej.

Pracodawca ma obowiązek dostarczyć PIT-11. Co, jeśli tego nie zrobi?
Dostarczenie PIT-11 to obowiązek pracodawcy (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • PIT-11, który pracodawca wystawia każdej zatrudnionej w poprzednim roku osobie, do końca stycznia powinien trafić do Urzędu Skarbowego, a do końca lutego powinien zostać przekazany pracownikowi.
  • Sposobów na dostarczenie dokumentów jest kilka: przesyłka pocztowa (list polecony), elektroniczna (e-mail) lub też doręczenie do rąk własnych.
  • To, że pracownik nie otrzymał od swojego pracodawcy druku PIT-11, w żaden sposób nie zwalnia go z terminowego rozliczenia podatku. Ma czas do końca kwietnia.

PIT-11, który pracodawca wystawia każdej zatrudnionej w poprzednim roku osobie, do końca stycznia powinien trafić do Urzędu Skarbowego, a do końca lutego powinien zostać przekazany pracownikowi. Może to być przesyłka pocztowa (list polecony), elektroniczna lub też doręczenie do rąk własnych.

Dokumenty mogą być wysłane drogą elektroniczną

Jeżeli pracodawca chce przekazać wymagane dokumenty z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (np. za pomocą maila), musi pamiętać, aby taki dokument został przesłany w nieedytowalnej postaci (np. w pliku PDF) oraz został podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawca ma obowiązek dostarczyć PIT-11. Co, jeśli tego nie zrobi?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA