PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca zdalna przez internet? W Brukseli m.in. o statusie zatrudnienia

  • Autor: PAP/AH
  • 8 gru 2022 7:37

Minister rodziny Marlena Maląg weźmie w czwartek udział w Posiedzeniu Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO) w Brukseli. Tematem obrad będzie m.in. projekt dyrektywy w sprawie poprawy warunków pracy za pośrednictwem platform internetowych.

Praca zdalna przez internet? W Brukseli m.in. o statusie zatrudnienia
Minister rodziny Marlena Maląg weźmie w czwartek udział w Posiedzeniu Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich (EPSCO) w Brukseli fot. Twitter
REKLAMA

"Tematem spotkania będą kwestie związane z pracą, polityką prorodzinną, jak również sytuacja związana z wojną na Ukrainie" - poinformowała minister Marlena Maląg.

Jednym z punktów posiedzenia będzie projekt dyrektywy, której celem jest poprawa warunków pracy za pośrednictwem cyfrowych platform pracy poprzez właściwe ustalenie statusu zatrudnienia. Ostateczny kształt tych rozwiązań będzie przedmiotem uzgodnień z Parlamentem Europejskim.

"Ochrona praw osób wykonujących pracę za pośrednictwem platform cyfrowych ma bardzo istotne znaczenie, zarówno w zakresie właściwego ustalenia statusu tych osób, jak również dostępności informacji dotyczących zautomatyzowanych systemów monitorowania i podejmowania decyzji" - podkreśliła minister rodziny.

Podczas posiedzenia Rady odbędzie się szereg debat m.in. na temat Europejskiego Semestru 2023. Europejski semestr to procedura, podczas której koordynuje się w UE politykę gospodarczą, fiskalną, zatrudnieniową i społeczną. W ramach procedury, Komisja Europejska przygotowuje sprawozdanie dla każdego państwa z realizacji przez niego zaleceń z poprzedniego roku oraz proponuje zalecenia na kolejny rok.

Szefowa MRiPS przekazała, że nie zabraknie też dyskusji dotyczącej polityki demograficznej oraz strategii opiekuńczej. "W temacie strategii demograficznej kluczowe są obecnie podejmowane działania, realizowane w obszarze opieki nad dziećmi do lat 3, pracy, mieszkania i zdrowia" - podkreśliła minister Maląg.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca zdalna przez internet? W Brukseli m.in. o statusie zatrudnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA