PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Praca w USA to inwestycja, którą można spłacać w ratach

Inżynierowie z całego świata chętnie przeprowadzają się do Doliny Krzemowej ze względu na wysokie pensje i możliwości zawodowego rozwoju. Jednak imigracja do USA i znalezienie pracy nie należą do najłatwiejszych. Pracodawcy w Stanach oferują zatrudnienie tylko osobom, które posiadają wizę pracowniczą, a jej uzyskanie może wiązać się z wysokimi kosztami. Istnieją jednak sposoby na sfinansowanie starań z przyszłego wynagrodzenia.

Praca w USA to inwestycja, którą można spłacać w ratach
Adobe Stock
REKLAMA
  • Inżynierowie z całego świata chętnie przeprowadzają się do Doliny Krzemowej.
  • Pracodawcy w Stanach oferują zatrudnienie tylko osobom, które posiadają wizę pracowniczą.
  • Na rynku istnieją firmy, które pomogą znaleźć finansowanie relokacji.

W sierpniu 2019 roku Polska i USA podpisały porozumienie o współpracy w zakresie bezpieczeństwa granic i imigracji, co stanowiło ważny krok na drodze do zniesienia przez USA obowiązku wizowego wobec Polaków. Decyzję o przyjęciu Polski do programu Visa Waiver Program od 11 listopada ogłosił pełniący obowiązki szefa resortu bezpieczeństwa narodowego USA Kevin K. McAleenan.

Jest to historyczny i długo wyczekiwany moment dla Polski, jednak jeśli chcemy wyjechać do Stanów w celach zarobkowych nadal potrzebujemy wizy. Będzie ona także wymagana dla innych rodzajów wyjazdów, np. takich z zamiarem podjęcia stażu czy nauki oraz pobytów dłuższych niż 90 dni.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj także: Zniesienie wiz do USA staje się faktem. "Wielu Polaków na to czekało"

Dziś na zdobywanie pracowników spoza kraju najbardziej zdecydowani są głównie giganci technologiczni czy finansowi. Powodem jest m.in. antyemigracyjna polityka obecnego prezydenta USA.

W trakcie kadencji Donalda Trumpa zmienione zostały przepisy imigracyjne. Zawieszono między innymi opcję Premium Processing przy popularnej wizie H-1B, która pozwala firmom, za dodatkową opłatą, na szybsze rozpatrzenie wniosku ich zagranicznego pracownika. Tym samym uzyskanie odpowiedniej wizy dla pracy w USA pozostaje trudne i kosztochłonne.

- Wielu specjalistów z branży IT, pomimo tego, że są gotowi wyjechać do USA i spełniają wymogi wizy O-1, czyli dedykowanej wysoko wyspecjalizowanym pracownikom, nie może pozwolić sobie na wyłożenie z góry kilkunastu tysięcy dolarów na wynagrodzenie prawników. Bez ich wsparcia mają minimalne szanse na uzyskanie wizy O-1 - komentuje Joanna Bobel, prezes PassRight Poland.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca w USA to inwestycja, którą można spłacać w ratach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA