Praca nie dla mam. Co 10. bezrobotna osoba samotnie wychowuje dziecko

204 tys. – tylu zarejestrowanych bezrobotnych samotnie wychowuje co najmniej jedno dziecko w wieku do 18. roku życia. To o 10,2 proc. więcej niż przed rokiem – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca nie dla mam. Co 10. bezrobotna osoba samotnie wychowuje dziecko

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

26 mar 2013 10:56


Firma, która szuka oszczędności i wprowadza zwolnienia często w pierwszej kolejności wypowiada umowy kobietom, które dominują wśród osób samotnie wychowujących dzieci - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

- To dlatego, że na ogół częściej korzystają one ze zwolnień lekarskich w związku z macierzyństwem i opieką nad dziećmi lub bliskimi starszymi osobami. W sytuacji gdy za 33 dni w roku przebywania pracownika na chorobowym płaci pracodawca, jest to dla niego spore obciążenie finansowe, zwłaszcza w kryzysie - mówi dla gazety Karolina Sędzimir, ekonomistka PKO BP.

Takim osobom zwykle trudno znaleźć nową pracę. Rozwiązaniem byłaby współpraca firm prywatnych z urzędami pracy. Pomysł sprawdził się m. in. dzięki współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu z międzynarodową firmą Ingeus, która w różnych krajach świata przywróciła na rynek pracy ponad pół miliona długotrwale bezrobotnych - podaje dziennik.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.