Praca na emeryturze: Zakaz dorabiania coraz bardziej realny

Propozycja by zakazać dorabiania do emerytury lub wprowadzić progi dochodowe ma coraz więcej zwolenników. Uregulowania mogą objąć 400 tys. pracujących seniorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na emeryturze: Zakaz dorabiania coraz bardziej realny

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekSeniora.pl

RynekSeniora.pl

23 mar 2016 12:39


W PiS coraz więcej zwolenników zyskuje pomysł, by wraz z przywróceniem poprzedniego wieku emerytalnego zakazać dorabiania do emerytury lub wprowadzić progi dochodowe.

O ograniczeniach mówił niedawno Henryk Kowalczyk, szef komitetu stałego rządu. Jak donosi "Dziennik Polski", PiS rozważa dwie opcje: całkowity zakaz dorabiania lub wprowadzenie progów dochodowych, po przekroczeniu których świadczenie będzie maleć aż do zera.

O tych pomysłach informowała już na początku lutego Gazeta Wyborcza.

Czytaj też: Ile można dorobić do emerytury i renty? Zobacz limity

Według przecieków, ograniczenia miałyby jednak nie dotyczyć wszystkich uprzywilejowanych grup, czyli mundurowych, górników, a także posłów i senatorów. Mogliby oni nadal pobierać emerytury i dorabiać bez limitów.

"Dziennik Polski" zwraca uwagę, że wiele osób, szczególnie młodych, również jest przeciwna nieograniczonemu dorabianiu przez osoby starsze.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxxyyx 2016-08-07 18:13:02

Popieram ten zakaz. Po pierwsze i tak nikt nie chce przyjąć do pracy 60latka, a ci co pracują, to najczęściej kierownicy po znajomości lub tacy co blokują miejsca młodym. Przykładowo znam szkołę w której nauczyciel pracował do śmierci i pobierał emeryturę.

Joanna 2016-08-07 17:39:52

Jak chory człowiek moze pracowac? Powinien sie leczyc zeby wrocic do pracy a nie udawac chorego a renty powinni podniesc złodziejstwo sie porobiło zus rozdaje pieniadze a pozniej mowi ze emeryci maja pracowac do smierci

Małgorzata 2016-08-07 17:31:12

Bardzo dobrze jedni maja dwa swiadczenia a inni pracuja za 5 zł albo praca albo renta