Praca na budowie, wypadki: Związkowcy apelują o kodeks dobrych praktyk firm budowlanych

• Co roku z powodu wypadków na budowach ginie ponad 100 osób.
• Związek zawodowy "Solidarność" apeluje o podjęcie przez państwo i pracodawców wspólnych działań w celu zmniejszenia liczby śmiertelnych wypadków podczas prac budowlanych.
• Skalę problemu mogłoby ograniczyć, zdaniem związkowców, wprowadzenie kodeksu dobrych praktyk firm budowlanych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca na budowie, wypadki: Związkowcy apelują o kodeks dobrych praktyk firm budowlanych

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

16 wrz 2016 8:58


W ostatniej dekadzie na polskich budowach zginęło około półtora tysiąca osób. Rocznie śmierć z powodu upadku z wysokości, przygniecenia przez maszyny, porażania prądem czy innych przyczyn ponosi więc na budowach ponad 100 osób. Problem dotyczy głównie mniejszych budów i małych firm. To o wiele więcej niż na przykład w górnictwie, które uchodzi za branżę najbardziej narażoną na wypadki przy pracy - czytamy w "Naszym Dzienniku".

”Nasz Dziennik” twierdzi, że polskie prawo w zakresie BHP na budowach jest dobrze skonstruowane. Dodaje jednak, że wielu związkowców, ekspertów i pracodawców twierdzi, że istnieje problem z egzekwowaniem tych przepisów.

Przyczynami wypadków na budowach są często zaniechania po stronie pracodawcy, takie jak: brak szkoleń dla pracowników czy zła organizacja pracy.

”Solidarność” apeluje do pracodawców i organów państwowych, aby wspólnie ze związkami zawodowymi zadbali o wdrożenie kodeksu dobrych praktyk w budownictwie we wszystkich firmach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.