×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca dla obywateli Ukrainy. Te warunki trzeba spełnić

  • KDS
  • 15 mar 2022 13:15

Do Polski dotarło już ponad 1,8 miliona obywateli Ukrainy, którzy uciekają przed rosyjskimi bombami. Przyjęta przez Sejm specustawa wprowadziła szereg rozwiązań umożliwiających im podjęcie pracy w naszym kraju. Wyjaśniamy krok po kroku zasady zatrudniania Ukraińców.

Praca dla obywateli Ukrainy. Te warunki trzeba spełnić
Na zdjęciu Ukraińcy w punkcie recepcyjnym dla uchodźców z Ukrainy zorganizowanym w Lubyczy Królewskiej (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
REKLAMA
  • W wyniku wojny w Ukrainie, obywatele tego kraju zostali zmuszeni do opuszczenia swoich miejsc zamieszkania i pracy. Wielu z nich znalazło schronienie w Polsce i planuje znaleźć tu również pracę.
  • Ułatwić ma im to opublikowana 12 marca 2022 r. ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. 
  • Wpływ wojny na Ukrainie na polski rynek pracy będzie jednym z wielu tematów poruszonych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Rejestracja na wydarzenie trwa.

Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika, że od wybuchu wojny na Ukrainie do naszego kraju dotarło już ponad 1,8 miliona obywateli Ukrainy. Potrzebują wszystkiego, od ubrań, jedzenia, miejsca do spania po pracę i możliwość zapewnienia edukacji swoim dzieciom.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Praca dla obywateli Ukrainy. Te warunki trzeba spełnić
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA