PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 750 tys. obywateli UE złożyło wniosek o pozostanie w Wielkiej Brytanii po brexicie

Brytyjski rząd otrzymał od obywateli krajów UE mieszkających w Zjednoczonym Królestwie ponad 750 tys. wniosków o przyznanie prawa pozostania i pracy w tym kraju po brexicie; ponad 100 tys. takich wniosków napłynęło do końca kwietnia od polskich obywateli.

Ponad 750 tys. obywateli UE złożyło wniosek o pozostanie w Wielkiej Brytanii po brexicie
W Wielkiej Brytanii mieszkają obecnie ponad 3 miliony obywateli z krajów UE. Ilu zostanie po brexicie? (fot. pixabay.com)
REKLAMA

W Wielkiej Brytanii mieszkają obecnie ponad 3 miliony obywateli z krajów UE, dla których wyjaśnienie ich przyszłej sytuacji po brexicie jest żywotną sprawą.

Szef brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Sajid Javid wypowiadając się w tej sprawie oświadczył w czwartek (30 maja): "Obywatele Unii Europejskiej są naszymi przyjaciółmi, sąsiadami i kolegami, którzy tak wiele uczynili dla naszego kraju. Niezależnie od tego, jak zakończy się sprawa brexitu, pragniemy, aby pozostali".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że jak dotąd pragnienie skorzystania z prawa do pozostania wyraziło 750 tys. osób.

Polacy, według agencji Reuters, która powołuje się na oficjalne dane rządowe, stanowią największą grupę deklarującą chęć pozostania w Zjednoczonym Królestwie. Wyraziło ją dotąd 103 200 osób. Następne grupy to Rumuni - 89 900 osób, Włosi - 70 800, Portugalczycy - 52 400 i Hiszpanie - 41 800.

Javid określił liczbę 750 tys. jako "niezwykle pozytywną" i wyraził nadzieję na osiągnięcie w najbliższych miesiącach "jeszcze większego sukcesu".

Największa liczba wniosków o prawo pozostania w W. Brytanii napłynęła z Anglii - 573 000, następnie ze Szkocji - 31 400, Walii - 9 300 oraz Irlandii Północnej - 6 500.

Termin składania rejestracji upływa 31 grudnia 2020 roku, ale może zostać przedłużony o pół roku w razie osiągnięcia przez brytyjski rząd porozumienia z UE w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 750 tys. obywateli UE złożyło wniosek o pozostanie w Wielkiej Brytanii po brexicie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA