PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 3000 napaści seksualnych w 2018 r. Uber publikuje raport

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 6 gru 2019 13:12

Uber poinformował, że w 2018 r. miało 3045 zarejestrowanych  przypadków napaści na tle seksualnym w czasie przejazdów w USA. Raport dotyczy napaści na kierowców i pasażerów. Firma stara się udowodnić, że poważnie traktuje takie sprawy.

Ponad 3000 napaści seksualnych w 2018 r. Uber publikuje raport
Adobe Stock
REKLAMA
  • Raport objął lata 2017 i 2018. Średnia sytuacji, które można zakwalifikować jako molestowanie użytkowników (kierowców i pasażerów) Ubera rocznie to około 3000. Wobec miliarda 300 milionów podróży realizowanych Uberem odsetek wydaje się niewielki.
  • Mimo to Uber jest nadal na cenzurowanym w Stanach. Raport jest częścią polityki firmy, którą stara się ona udowodnić, że robi wszystko co może dla bezpieczeństwa użytkowników.
  • Przekonuje, że weryfikuje prowadzących pojazdy i dokłada wszelkich starań, by poprawić standard swoich usług.
  • Media przypominają, że sposób w jaki zatrudnia Uber nie pozwala w USA kierowcom dochodzić swoich praw pracowniczych. Są oni podwykonawcami, co nie daje Uberowi możliwości ich szkolenia, jak tradycyjnych kadr.

Uber Technologies opublikowało swój nowy raport na początku grudnia 2019 r. Jak dowiadujemy się z dokumentu, w 2018 r. zgłoszono w firmie 3045 przypadków molestowania i napaści seksualnych. Wobec skali miliarda 300 milionów wykonanych podróży Uberem w USA może wydawać się to niewielka liczba, ale Uber zaznacza - nie bagatelizuje żadnego przypadku.

Agencja Reuters podkreśla, że dane z 2018 r. pokazują spadek odsetka takich zgłoszeń. Spadek jest też odnotowywany w kategorii najbardziej poważnych sytuacji, takich jak napady i gwałty. Większość sytuacji dotyczy dotykania bez zgody. Za połowę napaści na tle seksualnym odpowiadają pasażerowie. Sprawcami gwałtów jednak w 92 proc. przypadkach są kierowcy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skandale i raport, który ma pomóc w przyszłości

Raport jest częścią szerszej aktywności firmy, która stara się poprawić wizerunek po skandalach związanych z napaściami. Krytyka skierowana wobec Ubera oparta była o słabe procedury bezpieczeństwa i weryfikacji użytkowników korzystających z aplikacji. Kosztowało to firmę już kilka procesów i pozwów.

Czytaj też: Uber stracił licencję. Zastąpi go Ola

Kolejnym krokiem firmy w walce z molestowaniem i atakami na tle seksualnym jest pomoc Purple Campaign. To organizacja pożytku publicznego w Stanach. Stawia przed sobą misję skończenia z molestowaniem w miejscu pracy. To bardzo ambitny cel. Współpracuje także z Amazonem. Jej eksperci doradzają przedsiębiorstwom, jak minimalizować zdarzenia o podtekście seksualnym.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 3000 napaści seksualnych w 2018 r. Uber publikuje raport

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA