PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 1000 największych firm podpisało umowy z PZU o zarządzanie PPK

  • Autor: PAP/AT
  • 28 paź 2019 10:51

Ponad 1000 największych pracodawców w Polsce podpisało umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi z Grupą PZU. Firmy te zatrudniają łącznie ponad pół miliona pracowników - poinformowało PZU.

Ponad 1000 największych firm podpisało umowy z PZU o zarządzanie PPK
Z szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju wynika, że największych firm zobowiązanych do podpisania umowy o zarządzanie PPK jest ok. 4 tys (fot. shutterstock)
REKLAMA

W ramach Grupy PZU zarządzanie i prowadzenie PPK oferują TFI PZU oraz Pekao TFI.

Wśród firm, które zdecydowały się na współpracę z PZU, jest PKN Orlen, czyli zatrudniająca kilkanaście tysięcy pracowników największa firma w Europie Środkowo-Wschodniej. Są też m.in. Grupa Energa, Coca-Cola, PKP Intercity, Orbis, Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol, Wittchen i Vistula.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W piątek (25 października) upłynął ustawowy termin na podpisanie umowy o zarządzanie PPK przez największych pracodawców, zatrudniających ponad 250 pracowników. Z szacunków Polskiego Funduszu Rozwoju wynika, że największych firm zobowiązanych do podpisania umowy o zarządzanie PPK jest ok. 4 tys., a według danych z piątku po południu umowy o zarządzanie PPK podpisało z instytucjami finansowymi 3.871 firm.

Czytaj też: 100 proc. firm podpisało umowy na PPK

Z informacji wynika, że PKO TFI, które swoje dane opublikowało 24 października, pozyskało do tego momentu 1350 firm. Nationale Nederlanden podpisało umowy o zarządzanie PPK z 550 firmami, a Aviva Investors TFI z 379 podmiotami.

Po ponad 100 firm pozyskały niezależne towarzystwa funduszy inwestycyjnych, tzn. niepowiązane z bankami i ubezpieczycielami: Investors TFI oraz Esaliens TFI. Investors TFI poinformował, że w firmach, z którymi podpisało umowę, zatrudnionych jest łącznie 80 tys. pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Ponad 1000 największych firm podpisało umowy z PZU o zarządzanie PPK

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • telka 2019-10-29 10:13:43

    Moim zdaniem wszystkie firmy podpisały, takie było założenie. I to dobrze bo ppk to jednak jakby nie patrzeć przyszłość naszych emerytur .A dziś jak wiadomo nie sa one duże co u niektórych.Wiec trzeba dodatkowo oszczędzać nie ma innej rady.

  • Niby nic, a jednak 2019-10-28 17:49:28

    W spółkach kolejowych, tam gdzie są jeszcze kadry "poukrywane" PO-KO i pracownicy, to część PO, to zaraz po zapisie do PPK, składają rezygnacje. Nakłaniają do tego związki zawodowe i ludzie beztrosko rezygnują. Dlaczego? Ano bo Rząd może powtórzyć akcję "tuskową" zabierając wpłacone składki.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA