PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pomoc dla niepełnosprawych na rynku pracy. Ministerstwo ogłasza konkurs

  • Autor: MN
  • 25 lip 2017 12:43

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs na rzecz "społecznego i zawodowego" włączenia osób niepełnosprawnych. Wnioski o dofinansowanie realizacji projektu przyjmowane będą od 31 lipca.

Pomoc dla niepełnosprawych na rynku pracy. Ministerstwo ogłasza konkurs
Konkurs służy wyłonieniu jednego projektu, którego celem będzie wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy. (fot. pixabay)
REKLAMA

• Wnioski w konkursie mogą składać m.in. samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy. 

• Projekt musi być realizowany w partnerstwie z co najmniej jednym podmiotem z sektora pozarządowego i co najmniej jednym reprezentującym rynek pracodawców. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• W konkursie do podziału jest 5,2 mln zł, nie ma wymogu wniesienia wkładu własnego. 

Konkurs służy wyłonieniu jednego projektu, którego celem będzie wypracowanie i upowszechnianie modelu wsparcia osób niepełnosprawnych w środowisku pracy, rozumianego jako zestaw technik i metod, tj. zasad postępowania w zakresie stworzenia optymalnego środowiska pracy dla niepełnosprawnego pracownika.

Model ma być narzędziem umożliwiającym pracodawcy przyjazne wdrożenie osoby niepełnosprawnej w środowisko pracy z wykorzystaniem jej potencjału. Powinien on mieć charakter na tyle elastyczny i otwarty aby uwzględniać możliwość pojawienia się nowych instrumentów wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz zmieniające się otoczenie prawne i instytucjonalne.

Czytaj też: Urzędy pracy znów przyznają dotacje. Ale czy to koniec kłopotów?

Wnioskodawcami w konkursie mogą być przedstawiciele administracji zarówno rządowej jak i samorządowej, ale także pozarządowcy, uczelnie, jednostki naukowe, podmioty ekonomii społecznej czy przedsiębiorcy. 

Co ważne projekt musi być realizowany w partnerstwie, przy czym co najmniej jeden z partnerów powinien być organizacją pozarządową, mającą co najmniej 5-letnie doświadczenie w zakresie działalności na rzecz osób niepełnosprawnych oraz co najmniej jeden z partnerów powinien być podmiotem reprezentującym pracodawców. Liczba partnerów nie może przekroczyć trzech.

Alokacja na konkurs wynosi 5 228 375 zł. W ramach projektów nie jest wymagane wniesienie wkładu własnego.

Konkurs odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Wnioski o dofinansowanie realizacji projektu przyjmowane są od 31 lipca do 18 sierpnia 2017 r.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pomoc dla niepełnosprawych na rynku pracy. Ministerstwo ogłasza konkurs

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA