×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pomagają Ukraińcom przenieść działalność do Polski

  • km
  • Opublikowano: 6 kwi 2022 15:45

Trafiający do Polski uchodźcy wojenni często zajmowali się biznesem, piastowali wysokie stanowiska, mieli własne firmy. Dzisiaj są zmuszeni zaczynać wszystko od nowa, czasem na stanowiskach i w pracy poniżej swoich kompetencji.

Pomagają Ukraińcom przenieść działalność do Polski
Z powodu wojny wielu Ukraińców było zmuszonych zawiesić działalność swoich firm w Ukrainie (fot. Karollyne Hubert/Unsplah)
REKLAMA

Kancelaria Wódkiewicz & Sosnowski, wychodząc naprzeciw potrzebom przybywających do Polski Ukraińców, przygotowała bezpłatne konsultacje prawne i gospodarcze z zakresu zakładania lub przenoszenia firmy z Ukrainy do Polski.

- Otrzymujemy sygnały, że pomoc prawna jest coraz częściej potrzebna osobom z Ukrainy. Są one gotowe do kontynuowania swojej dotychczasowej działalności gospodarczej w Polsce, ale jednocześnie czasem nie wiedzą jak to zrobić. Pytają np. o możliwość realizacji swoich dotychczasowych usług, co zgodnie z prawem wiąże się z koniecznością założenia firmy lub prowadzeniem nierejestrowanej działalności gospodarczej. Jesteśmy gotowi do niesienia pomocy i udzielania informacji. To nasza społeczna odpowiedzialność biznesu – wyjaśnia mec. Marek Jarosiewicz, wspólnik w kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski.

Zobacz: Wszystko, co musicie wiedzieć o zatrudnianiu Ukraińców na nowych zasadach

Z powodu wojny, wielu Ukraińców było zmuszonych zawiesić działalność swoich firm w Ukrainie i ucieczki np. do Polski.

- Osoby przybywające do nas z Ukrainy będą w pewnym momencie musiały się z czegoś utrzymywać i będą chciały kontynuować swoją działalność w Polsce. Chcemy takim osobom pomóc stawiać pierwsze kroki w biznesie w naszym kraju – mówi mecenas Marek Jarosiewicz. – Jesteśmy kancelarią, która specjalizuje się w sprawach gospodarczych i w bieżącej pomocy przedsiębiorcom. Mamy wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Przeanalizujemy indywidualnie każdą działalność, ustalimy w jakiej formie prawnej miałaby być wykonywana i poszukają optymalnych rozwiązań prawno-podatkowych dopasowanych do potrzeb i możliwości danej osoby. Wyobrażamy sobie, że wśród uchodźców są osoby, które posiadały własne firmy i być może uda się w jakiś sposób przenieść ich działalność do Polski – dodaje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pomagają Ukraińcom przenieść działalność do Polski
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA