Polskie firmy dyskryminowane w UE. PIH napisze skargę

Polska Izba Handlu, Inicjatywa Mobilności Pracy oraz Polska Izba Przemysłowo Handlowa we Francji planują złożyć skargę do Komisji Europejskiej na praktyki kontrolne, będące działaniami dyskryminującymi wobec polskich firm legalnie delegujących pracowników w obrębie państw Unii Europejskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polskie firmy dyskryminowane w UE. PIH napisze skargę

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

22 maj 2015 12:14


Praktyki te są szczególnie uciążliwie we Francji. Według ekspertów ich celem nie jest sprawdzenie poprawności działania  firm delegujących, a utrudnienie ich funkcjonowania. To z kolei narusza Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej oraz podważa zasadę swobodnego przepływu usług i siły roboczej, czyli podstawy gospodarcze Unii Europejskiej.

- Tego typu protekcjonizm realizowany przez dyskryminację i szykany nie może być tolerowany, dlatego też zmuszeni jesteśmy  podjąć radykalne działania na forum Komisji Europejskiej w obronie uczciwych przedsiębiorców  i tysięcy miejsc pracy polskich pracowników oraz wizerunku naszego kraju - mówi Sebastian Filipek-Kaźmierczak, ekspert Polskiej Izby Handlu.

Czytaj też: UE zakręca kurek finansowy dla klastrów. Pozostaje jednak wsparcie krajowe

- Nieproporcjonalnym i agresywnym działaniom kontrolnym i szykanom towarzyszy także nagonka medialna na legalne polskie firm działające we Francji - dodaje Radosław Gałka, ekspert Polskiej Izby Handlu.

21 maja br. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie w tej sprawie. - Przedstawione postulaty zostały w naszej ocenie przyjęte przez Ministerstwo ze zrozumieniem – podkreśla Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu.

Polska Izba Handlu jest w trakcie zbierania zgłoszeń firm delegujących pracowników, które czują się pokrzywdzone przez francuskie instytucje kontrolne. W oparciu o ich doświadczenia przygotowane zostaną skargi do Komisji Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.