PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polski Ład zakłada stworzenie kontraktu o pracę. Co na to eksperci?

Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział likwidację umów śmieciowych. - Naszym celem jest stworzenie jednego modelu kontraktu o pracę - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu. Jak pomysł ten oceniają eksperci?

Polski Ład zakłada stworzenie kontraktu o pracę. Co na to eksperci?
Ekspertka Konfederacji Lewiatan zwraca uwagę, że cześć umów cywilnoprawnych jest wyborem pracownika (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Jedną z propozycji w Polskim Ładzie jest ograniczenie stosowania umów cywilnoprawnych, m.in. poprzez pełne oskładkowanie umów zleceń z perspektywą wprowadzenia jednego kontraktu na pracę.
  • - Bardzo mnie to zaskoczyło, szczególnie że w czasie kryzysu mówi się raczej o uelastycznianiu stosunków pracy, a nie o ich usztywnianiu – komentuje Monika Fedorczuk, ekspertka ds. rynku pracy w Konfederacji Lewiatan.
  • Do pomysłu sceptycznie podchodzi również dr Sławomir Dudek, główny ekonomista Forum Odpowiedzialnego Rozwoju. Jak wyjaśnia, umowy zlecenia są stosowane podczas prac tymczasowych – na okres wakacyjny czy zimowy, głównie w branży rolniczej czy turystycznej. W tych przypadkach nie mamy do czynienia z nadużyciami.

W sobotę 15 maja podczas konwencji programowej zaprezentowano tzw. Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy, który firmują partie tworzące Zjednoczoną Prawicę. Jedną z propozycji jest ograniczenie stosowania umów cywilnoprawnych, m.in. poprzez pełne oskładkowanie umów zleceń z perspektywą wprowadzenia jednego kontraktu na pracę.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polski Ład zakłada stworzenie kontraktu o pracę. Co na to eksperci?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zając złodziejskie nasienie ukradł projekt ciągnika nośnika zbudowanego 40lat temu Cichoszowi 2021-05-15 22:58:05

    Zaś mój ojciec chrzestny zamarł przedwcześnie umarł mózg ,bękarty jego ojca-córeczki z drugiego małżeństwa chciały dorobić się i cel osiągnęły kosztem Zenona Cichosza tzw złotej rączki serwisanta ciągników Ursus który posiadał własną firmę i jego zmarłej matki w podobnych okolicznościach na dorobku życia jej rodziców, gdzie były maż Cichosz kowal z Pokrówki kazał nawet swojej byłej pierwszej żonie zmienić nazwisko na panieńskie Baranowicz Marii. Należy dodać iż zmarły sprzedał kilka lat przed śmiercią dwie działki w przedniej części nieruchomości na których właściciele stawiając domy wykonali przydomowe oczyszczalnie ścieków, Zenon Cichosz pił z własnej studni głębinowej usytuowanej w podwórku wodę, mimo pobytu przed śmiercią na neurologii nikt nie pomógł, nawet ojciec złodziej bandyta, uratować uczciwego człowieka. Na zbrodniach tworzą kolejne bandyckie pokolenia antypolskie, cel poróżniania mieszkańców Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba były pracownik UB tak osiąga.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA