PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polska nie może ustąpić w sprawie tzw. Pakietu Mobilności

Ideologiczne podejście antyeuropejskie rządu francuskiego czy niemieckiego doprowadzi do tego, że wzrosną koszty frachtu. Jak jedna czy druga ciężarówka nie dojedzie na czas, albo koszty wzrosną tak, że transport będzie nieopłacalny, to wtedy w Unii zaczną się podstawowe pytania - prognozuje były minister transportu Jerzy Polaczek.

Polska nie może ustąpić w sprawie tzw. Pakietu Mobilności
Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej, nowi komisarze, nowe priorytety. Co oznaczają w praktyce dla Polski?
REKLAMA

Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej, nowi komisarze, nowe priorytety. Co te zmiany w praktyce oznaczają dla Polski? Kandydaci w październikowych wyborach nie mają wątpliwości, że bardzo dużo będzie zależeć od tego, kto będzie rządził nad Wisłą.

Według Moniki Rosy z Koalicji Obywatelskiej problemem jest konflikt polskiego rządu z władzami w Brukseli dotyczący praworządności i gospodarek niskoemisyjnych. Nieco inaczej na sprawę spogląda Wanda Nowicka z Lewicy. - Polityka powinna być bardziej proekologiczna. Niestety rząd działa w sposób bardzo zachowawczy – diagnozuje.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Polacy chcą też większych dopłat do polskiego rolnictwa. Poza branżą rolniczą dużym wyzwaniem dla polskiej strony będą również negocjacje związane z transformacją energetyczną.

Polska strona nie może również ustąpić w kontekście tzw. Pakietu Mobilności. Dawno już żadna kwestia tak bardzo nie połączyła przedstawicieli wszystkich ugrupowań, które w Parlamencie Europejskim przemawiają jednym głosem.

- Ideologiczne podejście antyeuropejskie rządu francuskiego czy niemieckiego doprowadzi do tego, że wzrosną koszty frachtu. Jak jedna czy druga ciężarówka nie dojedzie na czas, albo koszty wzrosną tak, że transport będzie nieopłacalny, to wtedy w Unii zaczną się podstawowe pytania – prognozuje były minister transportu Jerzy Polaczek.

- Nie jesteśmy wielkim zwolennikiem rządów PiS. W UE powinniśmy jednak trzymać się razem. W Konfederacji jest też partia kierowców. Mogę więc szczegółowo opowiedzieć o tym jak są rugowani przez francuskie firmy na europejskich drogach – dodaje Jerzy Janoska.

- Nie ingerencja w wolny rynek. Jesteśmy po prostu lepsi, wiec dotychczasowe warunki powinny zostać utrzymane – kwituje Stanisław Dąbrowa z Koalicji Polskiej PSL-Kukiz.

Cały artykuł czytaj tutaj

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska nie może ustąpić w sprawie tzw. Pakietu Mobilności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA