PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polscy ojcowie nie pójdą na obowiązkowy urlop rodzicielski?

  • Autor: PAP/JS
  • 21 cze 2017 17:00

W sprawie projektu unijnej dyrektywy, która zakłada w zmiany w korzystaniu z urlopu rodzicielskiego, nie wykluczamy wszczęcia procedury "żółtej kartki" - powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Polscy ojcowie nie pójdą na obowiązkowy urlop rodzicielski?
Szwed zwrócił uwagę, że według obecnych przepisów rodzice sami decydują, jak wykorzystać urlop rodzicielski i mogą się nim dzielić. (fot. pixabay)
REKLAMA

Projekt unijnej dyrektywy ws. równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów zakłada m.in., że ojcowie będą musieli wykorzystać przynajmniej 4 miesiące urlopu rodzicielskiego. Jeśli tego nie zrobią, urlop przepadnie, nie będzie też mógł być przeniesiony na drugiego rodzica.

Szwed powiedział, że w sprawie tego projektu nie jest wykluczone wszczęcie procedury "żółtej kartki". Zaznaczył jednak, że najpierw należy poczekać na decyzję ws. dyrektywy parlamentów innych państw UE. Jak dodał, z jego informacji wynika, iż wiele państw Unii ma zastrzeżenia co do unijnej propozycji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiceminister argumentował, że dyrektywa łamie zasadę "pomocniczości". "Uważamy, że nie ma potrzeby, aby ingerować w polityki krajowe. Nasze rozwiązania są na bardzo dobrym poziomie. Rozwiązania, które zaproponował Parlament Europejski, dotyczące urlopów rodzicielskich, są z naszego punktu widzenia niekorzystne" - ocenił.

Szwed zwrócił uwagę, że według obecnych przepisów rodzice sami decydują, jak wykorzystać urlop rodzicielski i mogą się nim dzielić.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy ojcowie nie pójdą na obowiązkowy urlop rodzicielski?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA