×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polscy marynarze nie mogą wrócić do kraju. Będzie rozwiązanie problemu

  • Autor: PAP/JP
  • 2 lis 2021 16:31

Rada Ministrów chce utrzymać ważność dokumentów marynarskich do dnia upływu 90 dni od odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii - poinformowano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.

Polscy marynarze nie mogą wrócić do kraju. Będzie rozwiązanie problemu
Ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 marynarze mają trudności z powrotem do kraju (fot. Fot. Flickr, T.Kijas, CC 2.0)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak wytłumaczono w komunikacie, ze względu na ograniczenia związane z COVID-19 marynarze mają trudności z powrotem do kraju, a tym samym nie mogą m.in. odnowić dyplomu lub świadectw przeszkolenia.

Rząd zdecydował też, że z uwagi na skutki pandemii COVID-19 związane z ograniczeniami w przewozie towarów i pasażerów statkami na rzekach, planowane jest zwolnienie przewoźników z opłat za korzystanie z publicznych rzek i śluz. Dodatkowo z opłat tych zwolnieni będą także turyści pływający statkami. Zwolnienie będzie dotyczyć sezonu żeglugowego od 1 marca do 31 grudnia 2022 r.

Rada Ministrów postanowiła ponadto, aby o 12 miesięcy przedłużony został okres obowiązywania planów gospodarowania wodami na obszarach dorzeczy i planów zarządzania ryzykiem powodziowym dla obszarów dorzeczy.

Propozycje zmian zawarto w projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy marynarze nie mogą wrócić do kraju. Będzie rozwiązanie problemu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA