PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Politykę rodzinną powinny wspierać działania na rynku pracy

Dobrze prowadzoną politykę rodzinną, program "500 plus" powinny wesprzeć działania na rynku pracy - powiedziała - poinformowała przewodnicząca Rady ds. Polityki Senioralnej, posłanka PiS prof. Józefa Hrynkiewicz na Narodowym Kongresie Rodzin. W tym kontekście mówiła o odejściu od umów śmieciowych, lekceważenia pracowników, niskich zarobków.

  • Autor: PAP/AT
  • 27 mar 2017 9:58
Politykę rodzinną powinny wspierać działania na rynku pracy
Narodowy Kongres Rodzin (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)
REKLAMA

• Główne założenia programu 500 plus - kwota świadczenia 500 zł na dziecko na pierwsze z kryterium dochodowym, na drugie bez tego kryterium - pozostaną bez zmian.

• Program przynosi efekty, a twierdzenia, że świadczenie wydawane są niezgodnie z przeznaczeniem, mijają się z prawdą - powiedział wiceminister Bartosz Marczuk.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Nie możemy nikomu powiedzieć, ile, z kim i kiedy ma mieć dzieci, ale możemy mówić, co podmioty państwowe mogą dla rodziny zrobić, jak tworzyć dla nich dobre warunki - dodała prof. Józefa Hrynkiewicz.

Wiceminister mówił, że wiele badań pokazywało, iż Polacy chcą mieć dzieci, a ich mieli bardzo mało, bo obawiali się o przyszłość i bezpieczeństwo swojej rodziny. "Program +Rodzina 500 plus+ skierowany jest na redukcję tych lęków" - powiedział.

Marczuk podkreślał, że program przynosi efekty, a twierdzenia, że świadczenie wydawane są niezgodnie z przeznaczeniem, mijają się z prawdą. Jak mówił, pieniądze przeznaczane na rodzinę nie są marnotrawstwem, ale inwestycją.

Czytaj też: Przez 500 plus kobiety odchodzą z pracy?

Przypomniał, że do 1 kwietnia MRPiPS ma przedstawić Radzie Ministrów podsumowanie działania programu. Jak mówił, resort chce w nim też zawrzeć przegląd usług kierowanych dla rodzin, m.in. tych, które są związane z opieką nad najmłodszym dzieckiem. Zapewnił, że główne założenia programu - kwota świadczenia 500 zł na dziecko na pierwsze z kryterium dochodowym, na drugie bez tego kryterium - pozostaną bez zmian.

Do 1 kwietnia MRPiPS ma przedstawić Radzie Ministrów podsumowanie działania Programu 500 plus (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)
Do 1 kwietnia MRPiPS ma przedstawić Radzie Ministrów podsumowanie działania Programu 500 plus (fot.twitter.com/MRPiPS_GOV_PL)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Politykę rodzinną powinny wspierać działania na rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA