×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Policyjny nalot na chińskie firmy w Hiszpanii

  • Autor: PAP/PSZ
  • 22 gru 2021 17:05

Hiszpańska policja przeprowadziła w połowie grudnia w chińskich firmach handlowych i usługowych w regionie Madrytu wielką operację "Intruz" przeciwko przestępczości zorganizowanej, łamaniu praw pracowników i konsumentów. Zatrzymano 22 osoby i sprawdzono tożsamość 237.

Policyjny nalot na chińskie firmy w Hiszpanii
Hiszpańska policja zajęła sie chińskimi firmami - zdjęcie ilustracyjne (fot. Fot. PAP EFE Morell)
REKLAMA

Była to największa tego typu operacja policyjna przeprowadzona w ciągu ostatnich lat w Hiszpanii. Skontrolowano ok. 50 chińskich sklepów, hoteli, salonów masażu, restauracji, zakładów fryzjerskich, barów karaoke, firm kurierskich i przedsiębiorstw utylizacji odpadów komunalnych - poinformowała madrycka policja na Twitterze.

Skonfiskowano prawie 500 tys. sztuk artykułów żywnościowych, a także maszyny, urządzenia elektryczne, prawie 1500 leków, 29 tys. kosmetyków, ponad 2 tys. zabawek, produkty ekologiczne, wyroby tytoniowe i inne. Podczas rewizji policja znalazła narkotyki, pistolety i noże.

Według policji skonfiskowane produkty żywnościowe były w złym stanie, sprzedawano je bez etykietek informacyjnych i kontroli sanitarnej. Wśród nich było np. 400 tys. sztuk słodyczy dla dzieci.

Wielu chińskich przedsiębiorców wezwano do złożenia zeznań w sprawie wykrytych nieprawidłowości, w tym w zatrudniania pracowników bez ubezpieczenia i sprzedawania towarów pochodzących z przemytu.

Według dziennika "El Mundo" jedno ze złomowisk okazało się przemysłowym składem instalacji gazowych bez żadnej atestacji. Przechowywano tu tysiące produktów, w tym pochodzące z przemytu butle z gazem. Właściciel złomowiska nie miał zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Policyjny nalot na chińskie firmy w Hiszpanii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Sławek 2021-12-22 18:05:39

    U nas też by się taki nalot przydał .

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA