PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Policjanci wzięli łapówki, teraz muszą oddać pieniądze i odsiedzieć wyrok

  • Autor: PAP/AH
  • 23 gru 2022 12:51

Dwóch policjantów z drogówki w Jaśle (Podkarpackie) wzięło rok temu 2 tys. zł łapówki od dwóch rumuńskich kierowców. Teraz byli funkcjonariusze zostali skazani przez sąd pierwszej instancji na 2 lata i 6 miesięcy więzienia. Będą też musieli zapłacić grzywnę oraz odszkodowanie pokrzywdzonym - poinformowała prokuratura.

Policjanci wzięli łapówki, teraz muszą oddać pieniądze i odsiedzieć wyrok
Zdjęcie ilustracyjne fot. Unsplash
REKLAMA

Proces Tomasza G. oraz Sławomira Ś., którzy przez kilka lat pełnili służbę w wydziale ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle ruszył w październiku 2022 roku. Byli policjanci zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i przyjęcie łapówki.

Jak informowała Prokuratura Okręgowa w Krośnie 3 października 2021 roku w Nowym Zmigrodzie Tomasz G. oraz Sławomir Ś. jako funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwa busy na rumuńskich tablicach rejestracyjnych, twierdząc, że ich kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Następnie zażądali od obywateli Rumunii 2 tys. złotych łapówki. Uzależniając od tego zwrot dokumentów oraz umożliwienie dalszej jazdy.

Kierowcy rozmienili pieniądze na stacji benzynowej i wręczyli policjantom zażądaną kwotę w złotówkach. Potem po przyjeździe do Rumunii przesłali zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa drogą mailową do polskich organów ścigania.

Sprawą zajęło się Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz prokuratura.

Najpierw zatrzymany został Sławomir Ś. Za Tomaszem G. wydano list gończy, który po kilku tygodniach sam zgłosił się do organów ścigania. Obaj trafili do aresztów. Żaden z nich nie przyznał się do zarzucanych im czynów.

Jak poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Krośnie, przed Sądem Rejonowym w Jaśle zapadł wyrok w tej sprawie. "Sąd uznał obu oskarżonych za winnych zarzucanego im czynu i wymierzył każdemu z nich karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności" - podała prokuratura.

Sąd zasądził też od oskarżonych grzywnę w wysokości 3000 zł oraz odszkodowanie po tysiąc złotych na rzecz dwóch pokrzywdzonych. "Ponadto zaliczył na poczet kary okres tymczasowego aresztowania oraz zasądził od oskarżonych koszty postępowania" - przekazała prokuratura.

Wyrok nie jest prawomocny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Policjanci wzięli łapówki, teraz muszą oddać pieniądze i odsiedzieć wyrok

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • i rym cym cym 2022-12-23 14:01:47

    A dlaczego na zdjęciu policja niemiecka? Policja niemiecka pomogła mi gdy byłem w potrzebie. Nawet kiedy przed 30 laty złapali mnie w pracy na czarno w Niemczech, to po przewiezieniu na komisariat zaproponowali mi herbatę, a potem podwózkę do miejsca zamieszkania. Nie wiem dlaczego, ale nie zostałem wtedy deportowany. Spróbujcie sobie wyobrazić na tym miejscu policję polską.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA