Policjanci chorują średnio miesiąc w roku

Policjanci z Bydgoszczy w 2013 r. przebywali na zwolnieniu lekarskim przez 22 tys. 123 dni łącznie. Oznacza to, że średnio każdego z funkcjonariuszy nie było w pracy przez miesiąc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci chorują średnio miesiąc w roku

PODZIEL SIĘ


Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

24 sty 2014 10:18


Jak podaje Gazeta Wyborcza, komenda w Bydgoszczy w ubiegłym roku miała 973 pracowników etatowych, którzy łącznie przynieśli do działu kadr 1149 druków L-4. W sumie wzięli 22 tys. 123 dni chorobowego. Statystycznie każdy policjant. był w minionym roku ponad dwadzieścia roboczych dni na pełnopłatnym zwolnieniu lekarskim.

Według danych z KMP, 58 osób stanęło przed komisją lekarską działającą przy szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Lekarze, którzy decydują o przydatności do służby, uznali 52 za niezdolne do pracy w policji, trzy osoby mogły wrócić do jednostki, a trzy komisja uznała za częściowo zdolne.

Według szefa bydgoskiej policji są funkcjonariusze, którzy nadużywają zwolnień. W jego opinii uległoby to zmianie, gdyby policjanci otrzymywali podczas choroby 80 proc. wynagrodzenia, a nie 100 proc., jak obecnie.

Więcej: www.gazeta.pl Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.