PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Policja, emerytura mundurowa: Kiedy policjant może przejść na emeryturę?

 • Autor: AT
 • 22 cze 2016 9:40

• Policjant, aby otrzymać emeryturę musi udowodnić 15 lat służby. O ile wstąpił do formacji przed 2013 rokiem.
• Funkcjonariusze, którzy zaczęli służbę po 1 stycznia 2013 roku będą mogli przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby i jeśli ukończą 55 rok życia.

Policja, emerytura mundurowa: Kiedy policjant może przejść na emeryturę?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

W 2013 roku funkcjonariusze policji utracili część przywilejów emerytalnych, ale nadal warunki otrzymywania świadczenia są bardziej korzystne niż w przypadku większość innych grup zawodowych w Polsce.

Prawo do emerytury mundurowej ma funkcjonariusz zwolniony ze służby w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, który ma ustalone prawo do emerytury policyjnej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Zarobki w policji pozostawiają wiele do życzenia

Do 2013 roku policjant, aby otrzymać emeryturę musiał wyłącznie udowodnić 15 lat służby - osiągnięty wiek nie miał żadnego znaczenia. Jednak te przywileje emerytalne przysługują już tylko funkcjonariuszom, którzy trafili do służby do końca 2012 roku, przy czym mogą oni dokonać wyboru, czy chcą przejść na emeryturę na starych zasadach, czy też według nowych regulacji. Bowiem funkcjonariusze wstępujący do służby po 1 stycznia 2013 roku mogą przejść na emeryturę dopiero po 25 latach służby i jeśli ukończyli 55 rok życia - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Policja, emerytura mundurowa: Kiedy policjant może przejść na emeryturę?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Pol 2018-07-14 21:39:54

  Funkcjonariusz nie wypisuj głupot

 • M 2016-06-23 16:45:31

  po 15 latach 40 procent osttaniego uposażenie. Więc jak policjant zarabia 2800 zł na rękę, to łatwo policzyć ile dostanie emerytury.

 • Funkcjonariusz 2016-06-23 13:09:08

  Dlaczego podajecie niepełne informacje? Przejście na emeryturę po 15 latach służby, tak ale po tych latach dostaje się tylko 45 procent wynagrodzenia miesięcznego. Jeśli podajecie jakieś dane to dokładnie a nie kilka wyrazów wyrwanych ze zdania !!!!!

 • krzychwawa 2016-06-23 10:08:30

  Durny artykuł. Że niby takie kokosy? Są cwańsi lepsi i bardziej nadzwyczaj uprzywilejowani. Sejm,Senat i wszelkiej maści kiblani ulotkowcy konspiratorzy i ubecy którzy po 89 dorwali się do żłoba państwowego lub zeszli na drogę współpracy z chłopakami z tzw.,,miasta'' i wybrali se na szefa elektryka.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA