×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy popierają urlopy rodzicielskie dla ojców. Ojcowie... mają wątpliwości

  • Autor: PAP/AKC
  • 9 lut 2023 21:14

85 proc. badanych popiera 9-tygodniowe urlopy rodzicielskie dla ojców - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Pracuj.pl. Jednocześnie 53 proc. ojców obawia się, że ich pracodawca źle odebrałby skorzystanie z takiego świadczenia.

Polacy popierają urlopy rodzicielskie dla ojców. Ojcowie... mają wątpliwości
Niebawem w polskim prawie zmienią się przepisy - zostanie wdrożona unijna dyrektywa work-life balance (Fot. Picsea/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak z wynika z najnowszego badania Pracuj.pl "Urlopy rodzicielskie. Nowe otwarcie", aż 85 proc. pracujących rodziców dobrze ocenia zbliżającą się nowelizację Kodeksu Pracy, która zakłada wprowadzenie dodatkowego, 9-tygodniowego urlopu rodzicielskiego dla ojców.

Jak wskazała cytowana w informacji szefowa HR w Grupie Pracuj Agnieszka Bieniak, regulacje, które mogą wejść w życie w tym kwartale, związane są z unijną dyrektywą o godzeniu obowiązków zawodowych i rodzinnych. Zaznaczyła, że to rozwiązanie może wpłynąć pozytywnie na sytuację zawodową matek i zapewnić potrzebne im wsparcie w domu.

Informacje o nowych urlopów rodzicielskich odbijają się szerokim echem

Według badania Pracuj.pl medialne dyskusje, toczące się na temat nowych urlopów rodzicielskich od kilku miesięcy, docierają tylko do części pracujących rodziców. O rozwiązaniach, które mają być wdrożone, słyszała ponad połowa respondentów (56 proc.). Nieco częściej znajomością tych rozwiązań charakteryzują się matki (59 proc.) niż ojcowie (54 proc). Wśród grup wiekowych największa świadomość planowanych zmian panuje wśród rodziców między 25. a 34. rokiem życia (64 proc.). W pozostałych grupach odsetek osób, które słyszały o zbliżającej się nowelizacji oscylował w okolicach 50 proc.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy popierają urlopy rodzicielskie dla ojców. Ojcowie... mają wątpliwości

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA