PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polacy nadal najbardziej zapracowani w Europie

  • Autor: pt
  • 12 cze 2017 12:50

Pomimo poprawiających się z roku na roku wyników, względem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, Polacy na tle pozostałych krajów europejskich nadal są jednym z najbardziej zapracowanych narodów.

Polacy nadal najbardziej zapracowani w Europie
Polacy pracują bardzo długo (Alan Cleaver/Flickr, licencja CC BY 2.0)
REKLAMA

• Polacy wykazują coraz większą świadomość potrzeby równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, ale ciągle pracują bardzo dużo.

• Spośród wszystkich 12 krajów biorących udział w badaniu, Polska znalazła się na ostatnim miejscu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Najwyższy wskaźnik work-life balance w Europie mają mieszkańcy Turcji – 61%. Następni w kolejności są obywatele Hiszpanii (44%) oraz Portugalii (43%).

 

- Polacy wykazują coraz większą świadomość na temat work-life balance, czyli równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. W pierwszym kwartale br. 32 proc. respondentów oceniło, że ich sytuacji w tym obszarze ulegnie poprawie. Oznacza to wzrost o 5 punktów procentowych w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku oraz 2 p.p. zwyżki w porównaniu do ostatniego kwartału minionego roku – wynika z badania Confidence Index, które przeprowadziła firma rekrutacyjna Michael Page.

Pomimo poprawiających się z roku na roku wyników, względem równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym, Polacy na tle pozostałych krajów europejskich nadal są jednym z najbardziej zapracowanych narodów.

Spośród wszystkich 12 krajów biorących udział w badaniu, Polska znalazła się na ostatnim miejscu. Najwyższy wskaźnik work-life balance w Europie mają mieszkańcy Turcji – 61%. Następni w kolejności są obywatele Hiszpanii (44%) oraz Portugalii (43%). Co ciekawe, największy spadek tego indeksu – o 10 p.p. – między pierwszymi kwartałami 2017 i 2016 roku zanotowano w Austrii (z 44% do 34%). Najwyższy wzrost nastąpił z kolei w Holandii, z 30% w 2016 do 38% w 2017 roku.

Wiek a świadomość

Równowagę doceniamy wraz z wiekiem, choć nie zawsze. 35% ankietowanych poniżej 30 r.ż. w pierwszym kwartale br. zwraca uwagę na work-life balance. Względem analogicznego okresu z ub. r. zauważalna jest niewielka różnica (34%).

Przy czym, to w czwartym kwartale 2016 roku ankietowani zwracali najbardziej (37%) uwagę na równowagę życiową. Wahanie tego wskaźnika wśród osób w tej grupie wiekowej potwierdza, że ich odpowiedź w badaniu uzależniona jest od ich aktualnej sytuacji zawodowej i finansowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy nadal najbardziej zapracowani w Europie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA