Pół minimalnego wynagrodzenia i ubezpieczenie w KRUS?

Czy to możliwe? Jeśli zawarta jest umowa o pracę – nie. I żeby sytuacja się zmieniła, potrzebna jest zgoda ministra rolnictwa. Minister pracy jest za.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pół minimalnego wynagrodzenia i ubezpieczenie w KRUS?

PODZIEL SIĘ


Autor: Farmer.pl

www.farmer.pl

15 maj 2015 13:39


Poseł Tadeusz Tomaszewski domagał się w Sejmie powtórnej nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach społecznych, która wprowadziła obowiązek oskładkowania dochodów m.in. członków rad nadzorczych, ale też możliwość łączenia ubezpieczenia w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dochodami nieprzekraczającymi połowy minimalnego wynagrodzenia.

- To rozwiązanie jednak nie objęło stosunku pracy, z którego dochody również są poniżej połowy minimalnego wynagrodzenia – mówił poseł. - Ta sprawa z punktu widzenia działalności publicznej i działalności społecznej, m.in. dotyczy to kwestii bezpieczeństwa funkcjonowania ochotniczych straży pożarnych, była bardzo ważna, było to rozwiązanie oczekiwane, dobrze przyjęte, ale jednak praktyka pokazała, że nie objęliśmy tym rozwiązaniem właśnie kwestii stosunku pracy.

Poseł przypomniał, że zamiary posłów były inne i nie pierwszy raz o tym mówi:

- Pytałem już o to wcześniej pana ministra w komisji, ale chciałbym tu jeszcze zapytać, czy w związku z tym, że gospodarzem tamtej ustawy był rząd i co do zasady wszyscy mieliśmy przeczucie, że chodzi o połowę minimalnego wynagrodzenia, a nie o inne bariery, rząd przygotuje tę nowelizację tak, aby ona była pełna, zgodnie z pierwotnym przesłaniem tego projektu ustawy

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.