PARTNERZY PORTALU

"Podniesienie wieku emerytalnego było dobrą decyzją, ale powinniśmy mieć wybór"

  • Autor: PAP/JP
  • 5 sty 2023 15:07

Jestem przekonana, że podniesienie wieku emerytalnego było dobrą decyzją, bo ludzie powinni dłużej pracować; ludzie chcą dłużej pracować, bo chcą żyć lepiej, ale to powinna być decyzja indywidualna, by dać możliwość dłuższej pracy - uważa Małgorzata Kidawa-Błońska (KO). Nie daliśmy szansy wyboru - dodała.

"Podniesienie wieku emerytalnego było dobrą decyzją, ale powinniśmy mieć wybór"
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Mateusz Marek)
REKLAMA

Kidawa-Błońska pytana była w czwartek w Programie Trzecim Polskiego Radia, czy nawet jeśli sytuacja gospodarcza i demograficzna się nie poprawią, to wiek emerytalny powinien pozostać taki jak obecnie.

"Jeżeli popatrzymy na emerytury kobiet, które średnio mają dużo niższe emerytury niż mężczyźni, to zdajemy sobie sprawę, że rzeczywiście może są kobiety, które nie chcą pracować, które chcą wcześniej przechodzić na emeryturę. Ale może są takie, które by chciały pracować, dlatego wydaje mi się, że o wieku emerytalnym na pewno będziemy rozmawiać" - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

Czytaj też: Tysiące osób nagle wskoczą do grupy najmniej zarabiających. Spięcia w firmach gwarantowane

Według niej "ważne jest to, żeby taka decyzja była indywidualna, by każdy miał prawo wyboru".

Dopytywana, czy należy ustawowo wykluczyć podniesienie wieku emerytalnego Kidawa-Błońska odparła: "Myśmy raz podnieśliśmy ustawowo wiek emerytalny. Nie daliśmy takiej szansy wyboru i zapłaciliśmy za to jako formacja bardzo wysoką cenę. Jestem przekonana, że to była dobra decyzja, bo ludzie powinni dłużej pracować. Zresztą ludzie chcą dłużej pracować, bo chcą żyć lepiej i zdają sobie sprawę, że czym dłużej mogą pracować, tym jakość ich życia jest lepsza". "Ale to powinna być decyzja indywidualna, by dać możliwość dłuższej pracy" - dodała posłanka.

Czytaj też: W tej branży kryzysu nie widać. Płacą nawet 60 tys. miesięcznie

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Podniesienie wieku emerytalnego było dobrą decyzją, ale powinniśmy mieć wybór"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA