×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podkarpackie: Rekordowa ilość PIT-ów złożonych przez internet

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lip 2017 15:00

W województwie podkarpackim podatnicy przesłali do urzędów skarbowych przez internet prawie 490 tys. PIT-ów za 2016 rok. To o ponad 50 tys. e-PIT-ów więcej niż rok wcześniej.

Podkarpackie: Rekordowa ilość PIT-ów złożonych przez internet
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Na Podkarpaciu najwięcej zeznań rocznych za 2016 r., które wpłynęły do urzędów skarbowych drogą elektroniczną, złożonych zostało na formularzu PIT-37 - złożono ich ponad 367 tys.

• Natomiast zeznań na formularzu PIT-36 drogą elektroniczną wpłynęło ponad 80 tys., a zeznań PIT-36L w formie elektronicznej - ponad 13 tys.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Furman, 490 tys. PIT-ów złożonych w formie elektronicznej stanowi 61 proc. wszystkich złożonych w urzędach zeznań.

"Dane wskazują, że podkarpaccy podatnicy coraz chętniej korzystają z możliwości elektronicznego złożenia zeznania rocznego PIT. Od lat notujemy przyrost składanych w formie elektronicznej zeznań. I tak, za 2013 r. do podkarpackich urzędów skarbowych wpłynęło ponad 295 tys. zeznań w formie elektronicznej, rok później było ich prawie 380 tys., a za 2015 r. wpłynęło ich ponad 437 tys." - dodała.

W każdym z urzędów skarbowych na Podkarpaciu ponad 50 proc. wszystkich złożonych zeznań PIT za 2016 r. stanowiły zeznania w formie elektronicznej. W trzech urzędach skarbowych - w Dębicy, Lubaczowie i Tarnobrzegu - odsetek składanych zeznań PIT w formie elektronicznej osiągnął prawie 75 proc. wszystkich.

Furman przypomniała, że przez internet swoje zeznanie podatkowe mogą wysyłać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem, a także rodzice samotnie wychowujący dzieci.

Na osoby, które zdecydują się w ten sposób złożyć zeznanie, jednostki Krajowej Administracji Skarbowej przygotowały sporo udogodnień. "Na przykład w salach obsługi w urzędach skarbowych uruchomione były specjalne stanowiska komputerowe, korzystając z których podatnicy mogli złożyć zeznanie drogą elektroniczną i skorzystać z pomocy pracowników urzędów" - powiedziała rzeczniczka.

Na Podkarpaciu najwięcej zeznań rocznych za 2016 r., które wpłynęły do urzędów skarbowych drogą elektroniczną, złożonych zostało na formularzu PIT-37 - złożono ich ponad 367 tys. Składają je osoby, które uzyskały przychody ze stosunku pracy, emerytur lub rent krajowych czy z działalności wykonywanej osobiście.

Natomiast zeznań na formularzu PIT-36 drogą elektroniczną wpłynęło ponad 80 tys., a zeznań PIT-36L w formie elektronicznej - ponad 13 tys. Pozostałe formularze, które były składane przez internet, to PIT-38, PIT-39 i PIT-28.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie: Rekordowa ilość PIT-ów złożonych przez internet

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA