PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pocztowcy poparli pierwszy od 10 lat ogólnokrajowy strajk

  • Autor: pap/pt
  • 16 paź 2019 6:47

Po raz pierwszy od 10 lat pracownicy brytyjskiej poczty, Royal Mail, przeprowadzą ogólnokrajowy strajk. Związek zawodowy pocztowców CWU poinformował, że protest poparło 97 proc. biorących udział w referendum.

Pocztowcy poparli pierwszy od 10 lat ogólnokrajowy strajk
Po raz pierwszy od 10 lat pracownicy brytyjskiej poczty, Royal Mail, przeprowadzą ogólnokrajowy strajk (fot.:unsplash.com)
REKLAMA

Daty strajku jeszcze nie ogłoszono, ale według stacji BBC związkowcy mogą wybrać najbardziej krytyczny okres albo tuż po tzw. czarnym piątku pod koniec listopada, gdy sklepy organizują wielkie wyprzedaże, albo przed świętami Bożego Narodzenia. Royal Mail, która w 2013 r. została częściowo, a w 2015 r. całkowicie sprywatyzowana, ma 51-proc. udział w rynku przesyłek w Wielkiej Brytanii.

CWU uważa, że zawarte w zeszłym roku z kierownictwem firmy porozumienie o podwyżkach płac oraz reformach planów emerytalnych nie jest dotrzymywane. "Nasi członkowie traktują honor poważnie i zdecydowali w głosowaniu, że będą walczyć o to porozumienie przeciwko tym, którzy teraz dążą do tego, by z powodu szybkich zysków i chciwości zniszczyć wspaniałe brytyjskie usługi pocztowe" - powiedział Tony Pullinger, zastępca sekretarza generalnego CWU.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzięki wspomnianemu porozumieniu w zeszłym roku udało się uniknąć strajku. Zgodnie z zawartą wówczas umową kierownictwo Royal Mail zgodziło się na podwyżki płac, reformę planów emerytalnych oraz jeśli poprawi się wydajność, na skrócenie do 2022 r. tygodniowego czasu pracy z 39 do 35 godzin. Według CWU po przyjściu nowego prezesa, Niemca Rico Backa, realizacja porozumienia jest zagrożona.

Kierownictwo Royal Mail wyraziło rozczarowanie tym, że związek wybrał strajk w czasie, gdy cały czas trwają negocjacje. Podkreśliło też, że przestrzega porozumienia, czego dowodzą dwie podwyżki płac od zeszłego roku.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pocztowcy poparli pierwszy od 10 lat ogólnokrajowy strajk

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA