×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poczta zwolniła pracownika za wypowiedź o wojnie na Ukrainie

 • km
 • 18 mar 2022 12:20

Poczta Polska zwolniła pracownika, który na jednym z portali społecznościowych wyraził swoją opinię na temat wojny na Ukrainie. Sprawę nagłośnił jednej z użytkowników Twittera, oświadczenie opublikował także pracodawca.

Poczta zwolniła pracownika za wypowiedź o wojnie na Ukrainie
Wypowiedzenie jakie otrzymał pracownik, spowodowane jest wpisem na portalu społecznościowym Facebook (fot. Unsplash)
REKLAMA
 • Mediów społecznościowych używa 25,9 mln Polaków, to zdecydowanie więcej niż połowa (68,5 proc.) populacji naszego kraju.
 • Poczta Polska zwolniła pracownika za wpis odnoszący się do wojny na Ukrainie.
 • - Nie możemy pozwolić, by nazwa czy logo Poczty Polskiej pojawiły się w przestrzeni publicznej przy okazji szerzenia wpisów wulgarnych, nienawistnych, czy w inny sposób godzących w dobre imię pocztowców - tłumaczy firma.

Na Twitterze, użytkownik "Coolfon" opublikował pismo, jakie otrzymał jeden z pracowników Poczty Polskiej.  

Wypowiedzenie jakie otrzymał pracownik, spowodowane jest wpisem na portalu społecznościowym Facebook. 

"Korzystając z portalu społecznościowego Facebook podpisując się pełnym imieniem i nazwiskiem i ujawniając w swoim profilu miejsce pracy: ekspedient pocztowy w Poczta Polska, dokonał Pan następującego wpisu cyt.: Putin tylko chce wykończyć bandę UPA co go popieram". Pana oświadczenie opublikowane na portalu Facebook stoi w całkowitej sprzeczności z wartościami propagowanymi nie tylko przez Pocztę Polską S.A., ale niemal cały świat." czytamy w upublicznionym piśmie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (18)

Do artykułu: Poczta zwolniła pracownika za wypowiedź o wojnie na Ukrainie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Poldek 2022-03-23 08:46:29

  Widzę w Polsce jak bardzo dużo jest Ukraińców od 18 roku a ich bracia siostry ojcowie rodziny walczą na wojnie walczą o swój kraj nie myślą żeby wrócić i ratować swoją ojczyznę ale po co dla nich liczy się kasa dziękuję.

 • Lol 2022-03-21 19:17:51

  Niedługo będziemy gośćmi we własnym kraju i będzie jak za hitlerowców.Jak spotkasz Ukraińca na chodniku,to będzie mu trzeba ustąpić miejsca,i zejść na ulice

 • Lolo 2022-03-21 18:07:34

  Słusznie go wylali. Kolejny sowiecki idiota. Może zaciągnąć się do sowieckiego wojska. Ukradnie na Ukrainie telewizor albo futro ale prawdopodobnie wróci w skrzynce i to powinno go spotkać

 • Agnieszka 2022-03-21 10:51:53

  W dobie internetu każdemu się wydaje, że może wypowiedzieć swoje nawet najgłupsze zdanie siedząc na mniej lub bardziej wygodnym krzesełku przed ekranem monitora lub smartfona. Nie ważne czy skończyłeś szkołę, nieważne czy umiesz pisać (pan zdecydowanie nawet poprawnie zdania nie sklecił), nieważne czy znasz historię (bo jej interpretacja to już pole do innych wynurzeń). I każdy tak myśli, wylewa wszechogarniające szambo, nie używa argumentów a epitetów i wielokrotnie jest zwyczajnym deb... - to że pracodawca nie chce zatrudniać takich ludzi, świetnie. Ma do tego prawo. Dobrze, że istnieją media społecznościowe, w których nie jeden obnaża swój poziom istnienia - dobrze, że pracodawca reaguje. Tworzy swój wizerunek dając prosty przykład innym.

 • Jerzy 2022-03-21 10:23:20

  Ukraińska szajba przekracza kolejne poziomy. Na całe szczęście nie korzystam z usług tego dinozaura rodem z PRL-u czyli Poczty Polskiej, Ja nie widzę nic rażącego we wpisie tego nieszczęśnika., Teraz powinien zgłosić sprawę do Sądu Pracy!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA