Poczta Polska odpowiada Konfederacji Lewiatan. Troskę o rynek pracy niech zaczną od siebie samych

Konfederacja Lewiatan zarzuca Poczcie Polskiej, że jej ostatnie przetargi w Katowicach i Wrocławiu na świadczenie usług w zakresie sprzątania, nie zawierają klauzul społecznych. Tymczasem Poczta Polska nie pozostaje dłużna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poczta Polska odpowiada Konfederacji Lewiatan. Troskę o rynek pracy niech zaczną od siebie samych

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

21 paź 2015 16:36


- Wydaje się, że troska Konfederacji Lewiatan o rynek pracy w pierwszej kolejności powinna być skierowana na własnych członków, do których należy Ogólnopolski Związek Pracodawców - Niepublicznych Operatorów Pocztowych, który reprezentuje interesy naszego konkurenta PGP/InPost - firmy znanej ze stosowania elastycznych form zatrudnienia. Poglądy tej spółki najdobitniej wyraził jej szef podczas jednego z wywiadów udzielonego "Dziennikowi Gazecie Prawnej", mówiąc, że w „USA można pracownika zatrudnić i zwolnić w ciągu miesiąca. To elastyczna forma zatrudnienia jest kluczem do bogactwa społeczeństwa - czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Poczty Polskiej.

To odpowiedź Poczty Polskiej na zarzut ze strony Konfederacji Lewiatan, iż ta nie respektuje dotychczasowego dorobku prawnego w zakresie zamówień publicznych - o czym pisaliśmy tutaj.

W opinii Marka Kowalskiego z Konfederacji Lewiatan, Poczta Polska działa wbrew dobrym praktykom i zaleceniom rządu, nie wymagając od swoich partnerów zatrudniania pracowników na podstawie umów o pracę.

- Chciałbym podkreślić, że odkąd weszły w życie nowe przepisy prawa zamówień publicznych, Poczta Polska stosuje także inne kryteria (poza ceną) np. termin płatności, długość okresu gwarancji, termin dostawy, doświadczenie wykonawców, funkcjonalność urządzeń - odpowiada Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej. - Jednocześnie pracujemy nad kodeksem dobrych praktyk kupieckich w zakresie klauzul społecznych - dodaje.

W przesłanym do nas oświadczeniu pisze również, że Poczta Polska to największy pracodawca na rynku, zatrudniający blisko 80 tys. osób na etacie co w branży pocztowej jest wyjątkiem.

- Z tego tytułu każdego roku odprowadzamy około 700 mln zł składek do ZUS. Cieszy nas, że Konfederacja Lewiatan podkreśla wartość klauzul społecznych i stabilnych warunków zatrudnienia. Poczcie Polskiej bliskie jest takie podejście, dlatego zatrudnia ponad 98 proc. pracowników na umowy o pracę. Uzdrawianie funkcjonowania gospodarki zaczynamy od siebie. Życzymy Lewiatanowi konsekwencji w dyscyplinowaniu członków własnej organizacji - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

PetroleUm 2015-10-23 16:49:21

Dlaczego odpowiadaja od razu Lewiatanowi atakiem? nie mozna kulturalnie ja kczowie ksie zachować, potem sie dziwią ze ludzie postrzegają pcozte polska jako zgraje starych lesnych dziadkow, ktorzy trzymaja stolki od PRLu

taizen 2015-10-23 16:29:31

Swoja droga czy tylko u mnie listonosz przekształcił sie w takiego zwyczajnego domokrazce ktory poza przesyłkami musi sprzedac tez rozny dziwne artykuły jak gazetki albo znicze? Serio ostatnio mój listonosz chciał sprzedać mi znicz...

miszcz 2015-10-23 16:13:44

poczta polska zawsze maiła wiele tupetu w kwestii oczerniania swojej konkurencji, niestety ale na ich szkodę coraz wiecej obywateli widzi archaiczny system zarządzania PP i chce zmian, dlatego coraz bardziej rośnie w sile konkurencja co w mojej ocenie jest słuszne