PO chce znieść ograniczenie handlu w niedziele

Platforma Obywatelska wniesie na najbliższym posiedzeniu Sejmu projektu ustawy uchylającej ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta – zapowiedzieli przewodniczący klubu PO Sławomir Neumann i posłanka Małgorzata Janyska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PO chce znieść ograniczenie handlu w niedziele

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 mar 2018 12:40


- Ustawa, którą przyjął Jarosław Kaczyński i PiS za jego namową, to ustawa, która ogranicza nasze wolności, ogranicza też konkurencję, praktycznie gwarantuje podwyżki cen, powoduje zwalnianie ludzi z pracy - powiedział Neumann. W jego ocenie proponowana przez PO ustawa "przywraca normalność".

- Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę to kolejna ustawa, którą PiS funduje Polakom w ramach państwa zakazowo-nakazowo-rozdzielczego - oceniła Janyska.

Dodała, że 32 wyjątki zapisane w ustawie są niedookreślone, a ich stosowanie "będzie zależało od woli urzędniczej". "Państwo w tych wyjątkach nie zapomniało o swoich jednostkach", takich jak placówki poczty, których nie dotyczą ograniczenia asortymentu ani powierzchni.

- To jest system, który już był, to jest system PRL-owski. Państwo chce mieć władzę nad obywatelem - powiedziała. Oceniła, że ustawa nie poprawi sytuacji pracowników, który będą dłużej pracować w soboty i wcześniej zaczynać pracę w poniedziałek.

Podobne briefingi jak w Warszawie PO zapowiedziała na sobotę w blisko 30 miastach w całej Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

6 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Powiat Chełmski, dawne Województwo Chełmskie gdzie wszystko się zaczęło, ojciec Grzegorza Raniewicza Platforma Obywatelska agent Służb Rosyjskich( w czasach komuny odpowiadał za rozpoznanie) afera gruntowa, afera gazowa, konfiskata mienia żydowskiego do chwili obecnej nie rozliczona itd. 2018-03-18 15:42:49

Faktycznie , potwierdzili oficjalnie w mediach Komitet Polityczny PiS Beata Mazurek jest psychicznie chora, przypadłość tej choroby jest zaraźliwa, w związku z czym Jarosław Kaczyński sfiksował . Problem tkwi nie w prawicy lecz w chorym prawie, jeżeli będziemy dalej chronić przestępców którzy doprowadzili Nasz kraj do ruiny nie przedłużając okresu przedawnień przestępstw zrobią z Was wszystkich psychicznie chorych, celem dalszych grabieży obyście nic nie mieli.

Za zakazem. 2018-03-12 17:21:23

PO niech się w końcu ogarnie bo z dnia na dzień pogrąża się bardziej. Tak jak Nowoczesna PO już nie reprezentuje przeciętnego Kowalskiego tylko biznesmenów. To wąski elektorat i z nim wyborów nie wygrają.

xyyx 2018-03-11 13:26:34

Ludzie się przyzwyczają i nie będzie problemu. Niech się teraz wezmą za inne grupy zawodowe pracujące w niedziele, np. infolinie.