PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Po 12 latach stawki za kilometrówkę zostaną urealnione? Posłowie apelują do ministra

Sejmowa komisja ds. petycji zaapelowała do ministra infrastruktury o aktualizację stawek, jakie za jeden kilometr przebiegu pojazdu prywatnego używanego przez pracowników do celów służbowych, powinien pokryć pracodawca. Byłaby to pierwsza zmiana stawek od 2007 roku, czyli od 12 lat.

Po 12 latach stawki za kilometrówkę zostaną urealnione? Posłowie apelują do ministra
Posłowie przychylili się do apelu związkowca. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

Komisja ds. petycji na początku lipca zajęła się petycją złożoną przez Czyża. Wtedy posłowie  przyznawali, że po tak długim czasie, urealnienie stawek powinno mieć miejsce. Zaproponowali, że w tej sprawie złożą dezyderat do ministra infrastruktury. Niedawno nastąpił ciąg dalszy tej historii. Taki dokument pojawił się na sejmowych stronach.

- Komisja zwraca się o zaktualizowanie obowiązujących stawek w zakresie zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy – tak by były adekwatne do obecnych realiów. W przekonaniu Komisji wnoszący petycję
słusznie upomina się o zmianę wymienionych stawek, biorąc pod uwagę upływ 12 lat od ich ustalenia na obowiązującym poziomie - możemy przeczytać w dezyderacie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Skierowanie takiego rodzaju pisma ma wymusić na ministrze udzielenie odpowiedzi. Bowiem do tej pory, mimo wielu prób (w 2010 r. parlamentarzyści pisali liczne interpelacje do ministra infrastruktury, w czwartym kwartale 2018 r. ich liczba wzrosła do 4224 petycji, do Sejmu trafił również obywatelski projekt ustawy w tej sprawie) nie udawało się osiągnąć sukcesu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po 12 latach stawki za kilometrówkę zostaną urealnione? Posłowie apelują do ministra

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA