PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Planujesz zatrudnić farmaceutę? O tym nie wolno zapomnieć

Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie przypomina, jakie informacje powinien zweryfikować przedsiębiorca prowadzący aptekę, zatrudniający nowych farmaceutów, przed podpisaniem umowy o pracę (lub innego tytułu zatrudnienia farmaceuty).

Planujesz zatrudnić farmaceutę? O tym nie wolno zapomnieć
(fot.shutterstock.com)
REKLAMA

Właściciel apteki powinien sprawdzić, czy osoba zatrudniana rzeczywiście posiada prawo wykonywania zawodu farmaceuty (PWZ) z nowym numerem tego prawa oraz czy w okresie sześciu lat wstecz, licząc od przewidywanej daty zatrudnienia w danej aptece, nie miała przerwy w wykonywaniu zawodu farmaceuty w aptece trwającej dłużej niż pięć lat.

W przypadku stwierdzenia, że kandydat nie wykonywał zawodu farmaceuty w ostatnich sześciu latach przez okres dłuższy niż pięć lat, przedsiębiorca prowadzący aptekę powinien, przed zatrudnieniem takiej osoby, skierować ją do właściwej ze względu na przynależność, okręgowej izby aptekarskiej, w celu odbycia przeszkolenia uzupełniającego (art. 17 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Farmaceuta, będący emerytem lub rencistą niewykonujący zawodu farmaceuty w żadnej formie (zatrudnienia lub bycia właścicielem, współwłaścicielem albo wspólnikiem podmiotu prowadzącego aptekę, punkt apteczny, hurtownię farmaceutyczną), który uzyskał zwolnienie z obowiązku opłacania składek członkowskich w formie uchwały Okręgowej Rady Aptekarskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, w przypadku powrotu do wykonywania zawodu jest obowiązany do niezwłocznego zawiadomienia Biura Izby o ponownym podjęciu wykonywania zawodu farmaceuty - informuje stołeczna OIA.

Jednocześnie należy przypomnieć, że zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 19 kwietnia 1991 r. o izbach aptekarskich, przedsiębiorca prowadzący aptekę jest obowiązany poinformować właściwą okręgową izbę aptekarską o fakcie zatrudnienia farmaceuty.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Planujesz zatrudnić farmaceutę? O tym nie wolno zapomnieć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA