PKM Katowice: Kierowcy nie mają dostępu do toalet. A firma zwalnia

Załatwianie potrzeb między autobusami albo nawet w ich wnętrzu - na takie skandaliczne warunki pracy skarżyli się pracownicy katowickiego PKM-u podczas internetowej dyskusji. Na konsekwencje nie trzeba było długo czekać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKM Katowice: Kierowcy nie mają dostępu do toalet. A firma zwalnia

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

31 gru 2014 7:00


Poszło o toalety. Kierowcy katowickiego PKM-u uskarżali się na to, że nie mają gdzie załatwiać swoich potrzeb, bo pracodawca nie zadbał o to, by na wszystkich pętlach ustawione zostały toi-toie - donosi „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Rzym: Kierowcy autobusów żądają opancerzonych kabin

Sprawa nabrała wrzenia, gdy najgłośniej o poprawę warunków pracy zawalczyła Katarzyna Warchoł-Grabiec. To m.in. dzięki jej działaniom w niektórych miejscach pojawiły się toalety. Koszt jednak był wysoki. W listopadzie 2014 r. pani Katarzynie nie przedłużono umowy.

Sama zainteresowana nie ukrywa, że mogło pójść o jej wpis na zamkniętej grupie dyskusyjnej, w której uczestniczyło kilkudziesięciu kierowców.

- Właśnie dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych kolegów dostał naganę za to, że nie miał się gdzie załatwić i musiał to zrobić przez dziurę w podłodze. Na dodatek z tego powodu wyjechał na trasę z opóźnieniem. Byłam wzburzona, że nie tylko jesteśmy zmuszani, żeby załatwiać się jak zwierzęta, ale dodatkowo jesteśmy za to karani. Wtedy w jednym z wpisów rzeczywiście użyłam w stosunku do pani prezes obraźliwego słowa na "k". To jednak była prywatna rozmowa - przyznaje Katarzyna Warchoł-Grabiec na łamach „GW”.

Czytaj też: Coraz więcej kobiet za kierownicą w pracy. Zarabiają lepiej niż mężczyźni

Pomimo tego, wydruk z przebiegiem rozmowy trafił na ręce prezes PKM, Heleny Ulanowskiej. Szefowa PKM-u w piśmie do katowickiego magistratu (główny udziałowiec w spółce) nie kryje zresztą, że powodem nieprzedłużenia umowy była "naganna postawa polegająca na dokonaniu obraźliwych dla firmy i pracodawcy wpisów na fejsbuku".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

szofer emeryt 2014-12-31 18:49:54

Dobrze ze w MOICH czasach nie funkcjonowaly jeszcze te wszystkie internetowe wynalazki...