PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

PIT rozliczymy w centrum handlowym

  • Autor: PAP/JS
  • 21 mar 2017 16:59

W najbliższy weekend 24 i 25 marca w galeriach handlowych na terenie kraju będzie można wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie - poinformowało Ministerstwo Finansów .

PIT rozliczymy w centrum handlowym
Od 15 marca 2017 r. możliwe jest także złożenie wniosku PIT-WZ przez internet. (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• 93 centra handlowe na terenie 72 polskich miast umożliwią podatnikom wysłanie zeznania podatkowego.

• Pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić formularz zeznania podatkowego oraz wysłać je drogą elektroniczną do urzędu skarbowego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Urzędnicy nie będą jednak przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Wyznaczeni eksperci z urzędów skarbowych będą udzielać wszelkich informacji w kwestii rozliczania podatku dochodowego za rok 2016 oraz wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego, z korzystaniem z odliczeń i ulg podatkowych. Pomogą też wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje, a następnie wysłać dokument drogą elektroniczną do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). Urzędnicy w centrach handlowych nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

"Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. (...) Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje" - poinformowała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Ewa Szkodzińska.

Od 15 marca 2017 r. możliwe jest także złożenie wniosku PIT-WZ przez internet. Na podstawie posiadanych danych urząd skarbowy sam wygeneruje zeznanie podatkowe. We wniosku podatnik informuje urząd o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Dotychczas złożono prawie 9 tys. wniosków PIT-WZ. Ten rodzaj wniosku również będzie można złożyć w centrach handlowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PIT rozliczymy w centrum handlowym

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA