PiS pracuje nad zmniejszeniem podatków

„Decyzja, czy podatek VAT zostanie taki jak jest, czy będzie obniżony musi być podjęta przed końcem tego roku” - mówił w programie #dziejesienazywo Wirtualnej Polski Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zapewnił, że PiS pracuje też nad zmniejszeniem podatku CIT z 19 do 15 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PiS pracuje nad zmniejszeniem podatków

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

17 lut 2016 19:48


Henryk Kowalczyk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w programie #dziejesienazywo informował, że Ministerstwo Finansów intensywnie pracuje nad zmianami dotyczącymi podatku VAT. – Są różne warianty rozważane: i nowa ustawa, i poprawki do już istniejącej, czyli zmiana istniejącej ustawy. Ministerstwo deklaruje, że w ciągu kilku tygodni taki projekt stamtąd wyjdzie i będziemy nad nim procedować – mówił Kowalczyk.

Pytany o to, czy VAT zostanie obniżony, powiedział, że rząd podejmie decyzję w drugiej połowie roku. – To jest decyzja, która będzie podejmowana dopiero pod koniec roku. Obniżenie VAT-u generalnie jest zasadne, bo zawsze obniżanie podatków pozwala na to, że te podatki wpływają od większej ilości osób, jest mniejsza chęć wyłudzania, ale musi to być dokładnie przeliczone. Takie decyzje będą podejmowane w drugiej połowie roku – mówił.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.