PARTNERZY PORTALU

PiS obniżyło wiek emerytalny. A co zrobi PO?

 • Autor: PAP/JP
 • 19 sty 2023 16:08

Przepisy związane z wiekiem emerytalnym, które wprowadziliśmy, zostawiamy, nie ruszamy ich; Platforma Obywatelska po raz kolejny obiecuje, że też tego nie zrobi, ale to samo obiecywała w 2011 roku przed wyborami - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

PiS obniżyło wiek emerytalny. A co zrobi PO?
Rzecznik rządu Piotr Müller (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
 • Platforma Obywatelska wprowadziła reformę zakładającą podniesienie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat.
 • Za rządów Zjednoczonej Prawicy 1 października 2017 r. w życie weszły przepisy, które przywróciły wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.
 • "My te przepisy, które wprowadziliśmy (obniżające wiek emerytalny - red.) zostawiamy, nie ruszamy ich, a PO po raz trzeci, czwarty, piąty, dziesiąty obiecuje, że też tego nie zrobi, ale to samo obiecywała w 2011 roku przed wyborami" - powiedział Müller.

Müller został zapytany w czwartek na konferencji prasowej w kontekście protestów we Francji spowodowanych planem podniesienia wieku emerytalnego, jak ocenia decyzję rządu PO-PSL, który podniósł wiek emerytalny i czy rząd PiS ma jakieś plany związane z wiekiem emerytalnym.

PiS obniżyło wiek emerytalny, który wcześniej podniosła PO

Rzecznik rządu przypomniał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku, kiedy szedł do wyborów, obiecał, że wiek emerytalny zostanie przywrócony do poziomu 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn, jak było zanim Platforma Obywatelska wprowadziła reformę zakładającą podniesienie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat. "My te przepisy, które wprowadziliśmy (obniżające wiek emerytalny - red.) zostawiamy, nie ruszamy ich, a PO po raz trzeci, czwarty, piąty, dziesiąty obiecuje, że też tego nie zrobi, ale to samo obiecywała w 2011 roku przed wyborami" - powiedział Müller.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: PiS obniżyło wiek emerytalny. A co zrobi PO?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • . 2023-01-19 19:27:41

  Panie Muller, emerytury stażowe też obiecywaliście i to już od 2015 roku. I co? Dwa razy na nich wygraliście wybory, do trzech razy sztuka? Mam nadzieję, że nie.

 • Decyzje ordynacji podatkowych nieadekwatne ze stanem faktycznym ruin,niszczą was finansowo złodzi 2023-01-19 17:01:24

  Podatkami od nieruchomości zrobili z Was niewolnikami bez żadnych praw, możecie prowadzić działalność gospodarczą rolnicza? Wydymali Was w miliardach Euro w obrębach miast. Naliczane podatki od nieruchomości są gigantycznymi oszustwami.MPZP nowszą znamiona przestępstw, nawet zbrodni doskonałych, zakłócenia wodno prawne, przestępstwa środowiskowe skażanie wód gruntowych w obrębach gmin,zatruwanie ujęć prywatnych studni głębinowych, odbudowa dobrostanu zwierząt jest niemożliwa z funduszy unijnych w obrębach gmin, ponieważ jeżeli mózgi ludziom umarły, nawet w Stadninie Koni Arabskich w Janowie Podlaskim bez przekręcenia Shirley Watts odbudowa populacji była niemożliwa, ogiery nadawały się tylko do zdjęć nie mogły zapłodnić klaczy ponieważ przez ekologiczne tylko z nazwy oczyszczalnie ścieków wykonanych w przez Gminę w Janowie Podlaskim z pozyskanych funduszy Unijnych wykonanych w dwóch etapach 100sztuk w 2014roku, 31 w 2015roku przed których osadzeniem w ziemi rozcieńczaczy standardowo sypano wapno suchej masy skaziły wody gruntowe i studnie głębinowe, podobny proceder przestępczy miał miejsce na obszarze całej Polski. Orzeczenie z dnia 17.02.2010roku Sygn.Akt II OSK 328/09,NSA słusznie zauważył ,że "gdy wniosek gminy o zmianę przeznaczenia gruntów zostanie załatwiony pozytywnie i dojdzie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mieszkańcy w tym właściciele i użytkownicy gruntów będą mogli wypowiedzieć się na temat treści tego projektu (...)a w razie podjęcia przez radę gminy uchwały przyjmującej miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, stosownie do art. 101 ustawy o samorządzie gminnym będzie im służyło prawo wniesienia skargi do Sądu Administracyjnego na tę uchwałę,właściciel gruntu jest stroną w postępowaniu o przeznaczenie na cele nierolnicze orzeczenie z dnia 6.11.2009roku ,Sygn. Akt IV SA.Wa 1407/09 itd.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA