PiS chce, żeby prezesi agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli powoływani przez ministra rolnictwa

Dotychczas szefowie agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli wybierani w drodze konkursu. Poselski projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym zakłada powoływanie ich na wniosek ministra rolnictwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PiS chce, żeby prezesi agencji rolnych, inspekcji i KRUS byli powoływani przez ministra rolnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

16 gru 2015 7:39


Poselski projekt nowelizacji wpłynął do laski marszałkowskiej we wtorek, 15 grudnia, posłem wnioskodawcą jest Robert Telus (PiS).

Jak napisano w uzasadnieniu, projektowane zmiany mają na celu uelastycznienie powoływania i odwoływania szefów kilku urzędów administracji centralnej.

Chodzi o: prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i jego zastępcy; prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, jej wiceprezesa i dyrektorów oddziałów; głównego inspektora jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych i jego zastępców; głównego inspektora ochrony roślin i jego zastępców; głównego lekarza weterynarii i jego zastępców; prezesa Agencji Rynku Rolnego, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów terenowych Agencji i ich zastępców; dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie; prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jego zastępcy, dyrektorów oddziałów regionalnych i ich zastępców.

Przewiduje się także wzmocnienie nadzoru nad jednostkami podległymi ministrowi rolnictwa.

- W wyniku przyjęcia projektowanych zmian obsadzanie wyżej wymienionych stanowisk będzie się odbywało bez przeprowadzania otwartego i konkurencyjnego naboru - czytamy w uzasadnieniu.

W pierwszych dniach rządów PiS zostali zdymisjonowali: prezes ARR, ARiMR, KRUS oraz ANR. Nowi szefowie tych instytucji mają pełnić obowiązki do czasu powołania prezesa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.