×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Piloci żądają szacunku dla zwolnień chorobowych. Chodzi o bezpieczeństwo lotów

Organizacja pilotów European Cockpit Association (ECA), reprezentująca organizacje pilotów 33 krajów w Europie, zwróciła się do Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) o podjęcie działań wobec irlandzkiego przewoźnika Ryanair, którego kierownictwo systematycznie kwestionuje zwolnienia chorobowe swoich pilotów.

Piloci żądają szacunku dla zwolnień chorobowych. Chodzi o bezpieczeństwo lotów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

ECA we wniosku skierowanym do organów regulujących zwraca uwagę, że szefostwo firmy Ryanair stale kwestionuje nieobecność w pracy z powodu choroby. Według serwisu MarketScrener.com, kierownictwo firmy doprowadza do tzw. spotkań dyscyplinujących z pracownikami, podczas których nie tylko przekazuje, że udokumentowane zwolnienie lekarskie może zahamować ich karierę, ale grozi też możliwym wypowiedzeniem.

Dopytywana o to rzeczniczka linii odpowiedziała, że linia zachowuje się jak wszyscy pracodawcy w tej sytuacji i stosuje standardowe mechanizmy wypłat w związku z absencją chorobową.  

Największy w Europie tani przewoźnik boryka się od wielu miesięcy z problemami kadrowymi, ostatnie dwa lata to walka z buntem na pokładzie firmowym - po serii strajków Ryanair musiał nawet uznać istnienie u siebie związków zawodowych.

ECA nie po raz pierwszy zwraca się w sprawie zwolnień do Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Już rok temu sygnalizowano ten problem, jednak w piśmie (datowanym na 5 listopada) przeczytać można, że takie traktowanie zwolnień chorobowych załóg stanowi "zagrożenie dla bezpieczeństwa" lotów.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Piloci żądają szacunku dla zwolnień chorobowych. Chodzi o bezpieczeństwo lotów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA