Państwowa Inspekcja Pracy: 15 proc. pracowników bez badań okresowych

Państwowa Inspekcja Pracy wciąż stwierdza nieprawidłowości w przestrzeganiu przepisów regulujących obowiązek kierowania pracowników na badania lekarskie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Państwowa Inspekcja Pracy: 15 proc. pracowników bez badań okresowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 kwi 2015 10:21


Nie wszystkie firmy właściwie wywiązują się z obowiązku kierowania pracowników na profilaktyczne badania lekarskie. Inspekcja pracy wciąż stwierdza nieprawidłowości w przestrzeganiu przepisów regulujących te zadania pracodawców - donosi "Puls Biznesu".

Jak wynika z najnowszych danych Państwowej Inspekcji Pracy (PIP), w 2014 r. w skontrolowanych przez nią prawie 3,2 tys. zakładach badaniami wstępnymi, wymaganymi przy przyjmowaniu do pracy, nie objęto 1808 pracowników.

Stanowili oni 7,4 proc. spośród objętych kontrolą. Większy odsetek, bo 10,4 proc. (ponad 2,5 tys. osób), przeszedł takie badania dopiero po dopuszczeniu do pracy.

Nie lepiej było z wywiązywaniem się z obowiązku kierowania zatrudnionych na badania okresowe. Naruszenia tego wymogu, w tym także nieprzestrzeganie terminów takich badań, stwierdzono w przypadku ponad 3,3 tys. pracowników. To 15,2 proc. objętych kontrolą w tym zakresie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.