Palikot obiecuje zwiększenie liczby miejsc pracy i podwyżki

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, "firma na próbę" - to propozycje kandydata na prezydenta Janusza Palikota, które mają służyć zwiększeniu liczby miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Palikot obiecuje zwiększenie liczby miejsc pracy i podwyżki

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 lut 2015 18:49


Palikot przekonywał we wtorek w Sejmie, że prezydent ma zadanie, możliwości i obowiązek, by rozwiązywać najważniejsze problemy w Polsce. "Prezydent, mając możliwość weta i możliwość inicjatywy ustawodawczej, może wymusić na każdym rządzie zmiany, na których mu zależy" - dowodził polityk.

Lider Twojego Ruchu zapowiedział, że pierwszym projektem, który chciałby skierować do Sejmu jako prezydent jest projekt ustawy o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń. Jego elementy to m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS i wprowadzenie emerytury obywatelskiej, program "firma na próbę", a także obniżka kosztów energii.

Pozostałe projekty, które składają się na "Plan dla Polski" Janusza Palikota to "przyjazne państwo", "świeckie państwo", "demokracja bezpośrednia", a także szereg propozycji dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, edukacji i kultury oraz zdrowia. Kandydat Twojego Ruchu na prezydenta postuluje m.in. pogłębienie integracji europejskiej, a także podział NFZ na sześć odrębnych podmiotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Joanna 2015-02-11 17:22:57

A dlaczego tylko ba sześć podmiotów? Kas Chorych było więcej o ile pamiętam i funkcjonowały dobrze, dopóki nie przyszedł mądrala Łapiński i wszystko zepsuł...