PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

"Pakiet dla przedsiębiorców"? Pracodawcy mają obawy

  • Justyna Koc
    jk
  • 23 wrz 2019 14:06

"Pakiet dla przedsiębiorców" jest odbierany przez firmy jako ruch w dobrym kierunku, jednak nie niweluje wszystkich trosk pracodawców.

"Pakiet dla przedsiębiorców"? Pracodawcy mają obawy
Pracodawcy RP zauważają, że premier nie wskazał też żadnych działań i rozwiązań w odniesieniu do obowiązującego ciągle jeszcze limitu 30-krotności (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Przedsiębiorcy nadal mają obawy co do swoich długookresowych zobowiązań, choćby związanych z koniecznością sfinansowania bardzo szybkiego wzrostu płacy minimalnej oraz rosnących wraz nią zobowiązań na rzecz ZUS i Pracowniczych Programów Kapitałowych.
  • Przedsiębiorcy obawiają się też wzrostu swoich biurokratycznych obowiązków i kosztów z tym związanych, choćby tych dotyczących księgowości i przeliczania składek w zależności od przychodu i dochodu firmy. 
  • Pracodawcy RP zauważają, że premier nie wskazał żadnych działań i rozwiązań w odniesieniu do obowiązującego ciągle jeszcze limitu 30-krotności.

Ulga w ZUS średnio 500 zł dla małych firm, ryczałtowy ZUS bez zmian dla firm o przychodach powyżej 10 tys. zł, podniesienie limitu przychodów dla podatku ryczałtowego i 9-proc. CIT-u, ponad 1 mld zł dla inwestorów - to punkty "Pakietu dla Przedsiębiorców" przedstawionego w sobotę (21 września 2019 r.) przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szczegóły na ten temat znajdziecie tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Te deklaracje zapewne studzą emocje i są w dużej mierze odbierane jako ruch w dobrym kierunku, ale niestety nie niwelują wszystkich trosk przedsiębiorców. Nadal mają oni złe przeczucia co do swoich długookresowych zobowiązań, choćby związanych z koniecznością sfinansowania bardzo szybkiego wzrostu płacy minimalnej oraz rosnących wraz nią zobowiązań na rzecz ZUS i Pracowniczych Programów Kapitałowych - mówi dr Leszek Juchniewicz, główny ekonomista Pracodawców RP.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Pakiet dla przedsiębiorców"? Pracodawcy mają obawy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA