Orlen wprowadził 12-godzinnym system pracy. Na razie pilotażowo

W 2015 rok PKN Orlen wszedł nie tylko ze zmianą systemu czasu pracy z pięciobrygadowego na czterobrygadowy, wprowadzonego mimo protestów związkowców, ale również z wprowadzonym pilotażowo na niektórych wydziałach produkcyjnych systemem 12-godzinnym zamiast 8-godzinnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen wprowadził 12-godzinnym system pracy. Na razie pilotażowo

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (PA)

wnp.pl

19 sty 2015 10:48


12-godzinny system pracy został pilotażowo wprowadzony na kilku wydziałach zakładu produkcyjnego koncernu w Płocku: Aromaty, Paraksylen, Wydział Reformingów oraz PTA Włocławek.

Czytaj też: Odchodzący z Orlenu dostaną po 100 tys. zł odpraw

- Są to zmiany bardzo istotne wobec rozwiązań dotychczas obowiązujących. Wspólnie z pracownikami będziemy przyglądali się wprowadzanym przez pracodawcę nowym rozwiązaniom, bo cały czas niezmiennie uważamy, że system czterobrygadowy choć prawnie dopuszczalny do zastosowania jako jedna z form organizacji czasu pracy, to jednak w praktyce okaże się systemem niewydolnym i w dłuższej perspektywie czasu wyjdą na wierzch wszystkie jego minusy, o których wielokrotnie ustnie i pisemnie informowaliśmy pracodawcę - ocenia Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w grupie kapitałowej PKN Orlen.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.