PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Okrągły stół ws. zatrudniania cudzoziemców. Konieczne są natychmiastowe działania

Pora przestać mówić o emigrantach, a zacząć o wykwalifikowanych pracownikach, którzy uzupełnią rynek pracy, przekonują samorządowcy, eksperci i pracodawcy, którzy biorą udział w okrągłym stole w sprawie zatrudniania cudzoziemców. Jak przekonują, utrzymanie obecnego tempa wzrostu gospodarczego naszego kraju i stabilności rynku pracy bez zatrudniania wykwalifikowanych pracowników z zagranicy będzie niemożliwe.

Okrągły stół ws. zatrudniania cudzoziemców. Konieczne są natychmiastowe działania
Zdaniem ekspertów dopóki rozwój technologii i spowodowany tym wzrost efektywności pracy nie będzie na tyle szybki, że będziemy w stanie uzyskać spodziewane efekty własnymi zasobami, to pracownicy z zagranicy są naszym jedynym wyjściem. (fot. pxhere.com/domena publiczna)
REKLAMA
  • Spotkanie okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców w Krakowie wychodziło od diagnozy sytuacji na rynku pracy. Oceniono, że coraz dotkliwsze w Polsce staje się zjawisko braku rąk do pracy.
  • By zaradzić problemom, które z tej sytuacji wynikają, samorządowcy sugerują szerokie zmiany w prawie, uproszczenie procedur migracyjnych, legalizacji pobytu i pozwoleń na pracę, wydłużenie okresu na jaki rejestrowane jest oświadczenie o powierzeniu wykonania pracy.
  • Nie przypadkiem Kraków stał się forum debaty o pracy i migracji. W stolicy Małopolski pracuje i odprowadza składki do budżetu miasta od 60 do nawet 100 tysięcy cudzoziemców.
  • Tekst memorandum w załączonym do publikacji pliku.

6 sierpnia w Krakowie zorganizowano posiedzenie okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców. Udział w nim zapowiedzieli samorządowcy, przedsiębiorcy i działacze organizacji pracodawców. 

Spotkanie zorganizowali przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie oraz Urzędu Miasta Krakowa a wsparcie i zainteresowanie tematem okazały: Aspire, ABSL, Business Centre Club (BCC), Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań oraz Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (ang. American Chamber of Commerce in Poland) oraz Francusko-Polska Izba Gospodarcza.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zaproszenie do debaty o zatrudnieniu w Polsce zagranicznych pracowników przyjęły także samorządy największych polskich miast, samorządy gospodarcze zrzeszające pracodawców z terenu całej Polski, czy przedstawiciele Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wojewódzkiego Urzędu pracy w Krakowie, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego oraz radcy prawni.

Czytaj też: Zarobki Ukraińców wzrosły o ponad 70 proc.

Gdzie jest problem? W urzędzie i nie tylko

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Okrągły stół ws. zatrudniania cudzoziemców. Konieczne są natychmiastowe działania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Boby 2019-09-06 13:19:45

    Aj waj. Zaraz trzeba będzie placic uczciwie.. aj waj do niemiec wola murzyny jechać. Aj waj.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA