Od dziś krótsze sesje na giełdzie

Skrócenie czasu giełdowego jest już faktem. Dla instrumentów rynku terminowego sesja rozpocznie się o 8:45, dla rynku kasowego o 9:00. Natomiast zakończenie dla jednego i drugiego jest zaplanowane na 17:05.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Od dziś krótsze sesje na giełdzie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

15 kwi 2013 8:47


Zmiany są wynikiem rozmów biur maklerskich z GPW. Przekonywały one, że skrócenie sesji pozwoli ograniczyć koszty bez szkody dla obrotu. Nowy harmonogram ma obowiązywać przynajmniej do 31 grudnia - informuje Agencja Informacyjna Newseria.

Czytaj też: Giełdzie nie zależy na tym, by była jak najdłuższa sesja. Giełdzie zależy na obrocie

Netto to jest skrócenie sesji o 15 minut rano i pół godziny po południu. Giełda daje sobie czas do końca roku, żeby ocenić wpływ skrócenia sesji na wielkość obrotów.

- My także wstrzymujemy się z ocenami- mówi Newserii Robert Kosowski, dyrektor marketingu DM BOŚ. - Nie planujemy jednak zwolnień, gdyż zmiany zbiegają się w czasie z wdrożeniem nowego systemu giełdowego. Osoby, które poświęcały się wdrożeniu systemu giełdowego nadal będą pracować razem z naszymi maklerami i uczyć się nowych zasad zarówno systemowych, jak i związanych z harmonogramem - podkreśla.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.