PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ochrona danych osobowych. Chmury to bezpieczne rozwiązanie?

Chmury oferują znaczne korzyści związanych z ochroną danych osobowych, zwłaszcza w kontekście nowego unijnego rozporządzenia RODO, które będzie obowiązywać od 2018 roku. W ten sposób część odpowiedzialności spada na dostawcę usług.

Ochrona danych osobowych. Chmury to bezpieczne rozwiązanie?
Prognozy Deloitte wskazują, że w tym roku liczba ataków DDoS może sięgnąć 10 mln (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

• Rośnie zagrożenie cyberatakami wymuszającymi okup. W 2017 roku liczba ataków DDoS może sięgnąć 10 mln.

• Dlatego usługi hostingowe oferują coraz bardziej kompleksowe rozwiązania, zwłaszcza że odpowiednie zabezpieczenie zależy przede wszystkim od dostawcy usług.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Eksperci zauważają, że warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, szczególnie w świetle nowych unijnych przepisów dotyczących danych osobowych, które wejdą w życie już w 2018 roku.

– Bezpieczeństwo to nieustanny wyścig dwóch stron – tych, którzy próbują wykraść dane, i tych, którzy nas chronią, aby te dane były jak najlepiej zabezpieczone. Należy zawsze bezwzględnie sprawdzać, czy usługi, z których korzystamy, są odpowiednio zabezpieczone przy podejmowaniu decyzji o chęci skorzystania z danej usługi, czy taka firma prezentuje certyfikaty bezpieczeństwa, czy jest to potwierdzone w sposób obiektywny, że spełnione zostały odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Warto też spytać o dodatkowe zabezpieczenia, np. o ochronę przed atakami DDoS – podkreśla Robert Paszkiewicz, dyrektor sprzedaży i marketingu w OVH.

Cyberprzestępcy szukają nowych dróg ataku. Dynamicznie rośnie liczba ataków wymuszających okup (ransomware), coraz częściej wykorzystywane jest różnego typu złośliwe oprogramowanie. Badania przeprowadzane przez firmę F-Secure wskazują, że dziennie w Polsce dochodzi do ok. 100 tys. cyberataków, zaś prognozy Deloitte wskazują, że w tym roku liczba ataków DDoS może sięgnąć 10 mln. Takim atakom sprzyja coraz większa liczba urządzeń podłączonych do internetu rzeczy. W 2016 roku do największego w historii ataku DDoS wykorzystano głównie zainfekowane wcześniej kamery internetowe oraz rejestratory obrazu.

Ponad 90 proc. przedsiębiorców ma obawy związane z bezpieczeństwem informacji przechowywanych w chmurze. (Fot. Shutterstock)
Ponad 90 proc. przedsiębiorców ma obawy związane z bezpieczeństwem informacji przechowywanych w chmurze. (Fot. Shutterstock)
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ochrona danych osobowych. Chmury to bezpieczne rozwiązanie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA