Obiecują umowę o pracę, a kończą na "bezpłatnym szkoleniu"

Propagowanie przepisów prawa pracy, zwłaszcza wśród osób młodych, m.in. studentów i absolwentów uczelni, jest jednym z celów zawartego w poniedziałek porozumienia pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Obiecują umowę o pracę, a kończą na "bezpłatnym szkoleniu"

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 cze 2013 17:16


Jak poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Uniwersytetu Śląskiego, porozumienie będzie umożliwiało organizowanie na uczelni dyżurów specjalistów z zakresu prawa pracy oraz psychologii pracy.

"Nasi studenci oraz absolwenci naszej uczelni spotykają się z łamaniem prawa pracy przez pracodawców. Najczęstszym, zgłaszanym przez nich problemem jest przyjmowanie pracownika na tzw. bezpłatne szkolenie. Pracodawca obiecuje im zatrudnienie, ale po upływie terminu szkolenia student lub absolwent nie otrzymują umowy o pracę" - powiedziała Agnieszka Dunaj z Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego.

Dodała, że do Biura Karier docierają także informacje o nadużyciach przy rozmowach kwalifikacyjnych oraz wprowadzanych przez pracodawców zakazach dotyczących np. wybierania urlopu wypoczynkowego.

"Dlatego chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób skorzystało z dyżurów specjalistów, które rozpoczynają się już w czerwcu" - powiedziała Dunaj.

W wyniku podpisanego w poniedziałek porozumienia pomiędzy Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach i Uniwersytetem Śląskim, studenci oraz absolwenci uczelni będą mieli także dostęp do materiałów informacyjnych. Trwają również rozmowy nt. organizowania szkoleń z zakresu prawa pracy.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.