×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Obiecują granty dla pracowników na zdalnym. Stawiają konkretne warunki

  • Autor: PAP/KDS
  • 9 wrz 2023 21:14

Prawo i Sprawiedliwość opublikowało w sobotę 300-stronicowy program pt. "Bezpieczna Przyszłość Polaków". Wśród zawartych w nich propozycji jest m.in.: grant na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy.

Obiecują granty dla pracowników na zdalnym. Stawiają konkretne warunki
M.in. rodzice powracający na rynek pracy i młodzi zyskają dodatkowe wsparcie w powrocie lub rozpoczęciu pracy. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Dokument zamieszczono na stronie ugrupowania. Program zakreśla perspektywę do 2031 r. Jak podkreślono, program składa się z 14 kluczowych dla Polski obszarów.
  • To ustrój, bezpieczeństwo, wymiar sprawiedliwości i prawa obywatelskie, reforma instytucjonalna UE, bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin i godna praca, mieszkalnictwo, zdrowie, profilaktyka i aktywność fizyczna, oświata i zasoby intelektualne młodego pokolenia, kultura, cyfryzacja, rozwój infrastrukturalny, woda, rolnictwo, energetyka i górnictwo. 
  • M.in. rodzice powracający na rynek pracy i młodzi zyskają dodatkowe wsparcie w powrocie lub rozpoczęciu pracy.

Finansowe wsparcie dla rodziców, którzy wracają do pracy w modelu zdalnym

W zakresie rynku pracy zaproponowano stworzenie nowego, elastycznego grantu na pracę zdalną dla rodzica powracającego na rynek pracy (do wysokości 3-krotności minimalnego wynagrodzenia) oraz grantu na pracę zdalną dla opiekuna osoby niepełnosprawnej (do wysokości 12-krotności minimalnego wynagrodzenia).

"Grant będzie przyznawany pracodawcy za zatrudnienie bezrobotnego rodzica powracającego na rynek pracy, posiadającego co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 lat (aktualnie granicą jest 6 lat) lub bezrobotnego, sprawującego opiekę nad osobą zależną (np. osobą starszą). Grant otrzyma również pracodawca za zatrudnienie bezrobotnego opiekuna osoby niepełnosprawnej. W tym przypadku grant będzie przysługiwał w wysokości 12-krotności minimalnego wynagrodzenia. W obu sytuacjach pracodawca, który otrzymał grant, będzie musiał utrzymać zatrudnienie bezrobotnego przez okres 12 miesięcy w pełnym wymiarze czasu pracy lub przez okres 18 miesięcy w połowie wymiaru czasu pracy" - poinformowano.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Obiecują granty dla pracowników na zdalnym. Stawiają konkretne warunki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA