Nowoczesna nie chce obniżenia wieku emerytalnego

· Obniżenie wieku jest kosztowne i doprowadzi do zapaści systemu emerytalnego.
· Projekt Nowoczesnej zweryfikuje przywileje emerytalne i preferencyjne warunki przechodzenia na emeryturę.
· Przygotowywane przez Nowoczesną propozycje zakładają "wyrównanie szans osób młodych na rynku pracy".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowoczesna nie chce obniżenia wieku emerytalnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2016 14:13


"Proponowane przez prezydenta obniżenie wieku emerytalnego jest bardzo szkodliwe - oceniła posłanka Nowoczesnej Joanna Augustynowska. Zapowiedziała też w piątek (22 stycznia) we Wrocławiu złożenie projektu ustawy emerytalnej przygotowywanej przez klub swojej partii.

Augustynowska zapowiedziała, że projekt Nowoczesnej przewiduje utrzymanie wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn. „Obniżenie wieku to koszt 40 mld zł i doprowadzi to do zapaści systemu emerytalnego” - oceniła.

Czytaj też: Polacy chcą szybszej emerytury, nawet jeśli ma być niższa

Zapowiedziała, że projekt zweryfikuje również przywileje emerytalne i preferencyjne warunki przechodzenia na emeryturę. Nowoczesna postuluje m.in. likwidację KRUS dla rolników.

„Jeżeli przywileje były związane z warunkami pracy sprzed dwudziestu lat i te warunki się przez te lata zmieniły, to teraz trzeba się przyjrzeć dokładnie tym przywilejom” - mówiła Augustynowska.

Jak powiedziała Augustynowska na konferencji prasowej, przygotowywane przez Nowoczesną propozycje w projekcie ustawy emerytalnej zakładają "wyrównanie szans osób młodych na rynku pracy".

"To będą np. preferencje dla osób młodych, które będą aktywizować tę grupę. Chodzi o wyrównanie szans. Chcemy, by to młodzi stali się motorem napędowym gospodarki" - mówiła Augustynowska.

Dodała, że "są pomysły, jak to zrobić, ale na razie nie zdradzi szczegółów".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.